Je celulitida opravdu nemoc? Nebo touha farmaceutických firem po výdělku?

Vzpomněla jsem si jak nás ve škole doktor učil, že celulitida není nemoc, ale je to normální stav ženské pokožky.

oranges-428072_1280

Ženám se díky ženským hormonům ukládá tuk nerovnoměrně a na kůži to lze vidět v podobě pomerančové kůže.

Ne že bych se o svůj vzhled nestarala, ale jsem vyloženě alergická na reklamy, kde nás nutí kupovat drahé výrobky, které vám sice zajistí lepší prokrvení pokožky, ale problém samotné celulitidy to nevyřeší. K mému překvapení se ale tolik žen nachytá i přesto, že neznám žádnou, které by zázračná mast na pomerančovou kůži pomohla…

Rozhodla jsem se tedy pohledat nějaké pravdy i nepravdy na internetu. Musela jsem se prokousat 15-ti stranami ve vyhledávači, naplněnými reklamami na plastické operace a zázračné přípravky. Už jsem si říkala, že snad ani žádné informace na internetu nejsou a pokud jsou, tak je nějaký bedlivý manager propagující a podporující farmaceutický průmysl nemilosrdně maže. Takže až na patnácté straně se začínají objevovat alespoň nějaká fakta a ne reklamy o celulitidě. Už tohle naznačuje, že nikoho nezajímá jak to doopravdy s celulitidou je, a hledá spíše nějaké řešení, které zabere nejlépe přes noc.

Když jsem tedy četla různé články, které jsou pokud možno nereklamou, ve všech se opakoval tatáž věta: Celulitida je součástí života. Dosud ji nedokážeme vyléčit. A za ní následovala rada: Je třeba se s celulitidou smířit, nelze ji nijak ovlivnit. Zajímavý článek na iDnes tvrdí: Celulitida se po ztrátě kilogramů výrazně zhorší.

Jaké je tedy ponaučení?

Pokud se nad výše uvedeným zamyslíte a věnujete trochu času pohledáním ještě dalších informací, narazíte na více takovýchto článků. A také si spočítejte kolik peněz věnujete farmaceutickým nenažraným firmám. Jistě nepřehlédnutelným faktem je to, že článků pojednávajícím o tom jak je celulitida nemoc a jediným řešením je se ji zbavit jako mávnutím kouzelného proutku po použití našeho gelu, je více než těch opačných. Přiznejme si ale, že reklama je v dnešní době velice silná zbraň, která zbrojí hlavně proti zdravému rozumu nás všech.

Záleží tedy na vás milé ženy, zda si necháte něco namluvit reklamou nebo se zamyslíte nad tím, proč drtivé většině žen gely nepomáhají. A stojí celulitida opravdu za to utrácení peněz? Není lepší se sní opravdu smířit a nebo zvolit pravděpodobnější variantu zbavení se celulitidy a to pohyb a zdravá strava?

One Comment Add yours

  1. Pája napsal:

    Díky za článek, který by si měla přečíst každá žena. Také trpím celulitidou a nejsem jediná, koho problém jménem celulitida trápí, v mém okolí mám hned několik kamarádek, co ji mají taky. Netrapte se tím, muž si ve většině případech trochu pomerančové kůže ani nevšimne :).

Napsat komentář