Nakupujete šatní skříň? Vyvarujte se těchto chyb!

on

Pořizování si vybavení do domácnosti je většinou poměrně náročné a výjimku netvoří ani nábytek. Především nákup šatních skříní může být pro mnohé doslova noční můrou. Vždyť na trhu se nachází spousty různých provedení, která mohou a nemusí svou kvalitou uspokojit požadavky zákazníků. Často tak při nákupu děláme bohužel doslova banální chyby. Jaké? Právě ty, které vám popíšeme v tomto článku. Třeba se jim při vašem nákupu vyvarujete a oprostíte se od zbytečných problémů, jež mohou vzniknout.

Na materiálu se dá pohodlně ušetřit

Tento mýtus je zapotřebí jednou provždy vyvrátit. Na konstrukci šatní skříně se šetřit rozhodně nevyplatí. Optimální volbou je masivní dřevo, případě kvalitní pevné lamino. Konstrukce skříně musí být maximálně stabilní i bez přichycení ke stěně.

Kování může být jakékoli

Ano, skutečně si lze zakoupit různé druhy posuvů a pantů. U těch levných ale počítejte s tím, že se za velmi krátkou dobu vychodí. Skříň se bude těžko otvírat a jednoho dne vám zůstane její křídlo přímo v ruce. Laciné mechanismy posuvů se zase zadrhávají a otevírání je násilné, což vede k poničení skříně.

Funkční prvky nejsou nezbytné

Že vám stačí pouze šatní tyč? Nesmysl! Kam byste si ukládala spodní prádlo anebo ponožky. Moderní skříně do šatny už musí disponovat také prostornými policemi a zásuvkami. Tady si najde své místo drobnější oblečení, případně i složená trička a mikiny.

Do naší ložnice se vejde cokoli

Rozměry šatních skříní se různí a zejména u menších ložnic je zapotřebí volit velmi přesně konkrétní model. Raději si nechejte okolo skříně více volného prostoru.

Na vzhledu až tak nezáleží

Ano, do ložnice až tak často cizí lidé nechodí. Budete se ale vy samotná, potažmo váš přítel či manžel dívat na nevzhlednou skříň?

Nakoupíme si v prvním obchodě

Není problém koupit skříň hned v první prodejně. Nejspíše ale bude předražená a ne v příliš vysoké kvalitě. Ideální je prodejce porovnat. My doporučujeme Dona-shop.cz, kde si lze vybrat mezi spoustou zajímavých kvalitních šatních skříní.

Napsat komentář