Správná matrace dokáže zázraky – vyberte si tu svou

on

Pokud chcete každé ráno vstávat svěží, plní energie a dostatečně odpočatí, musíte spát na kvalitní a správné matraci. Každý potřebujeme spát ve zdravém prostředí a v přirozené poloze páteře, ale to bez dobré matrace nejde – poradíme vám, jak vybírat.

Matrace 140×200 ideální do malé ložnice nebo jako luxusní jednolůžko

Rozměry matrace 140×200 se skvěle hodí do malého bytu, kde v ložnici není moc místa nebo naopak do většího pokoje jako prostorné jednolůžko. Při výběru se zaměřte na tvrdost matrace, kde platí, že lidé s vyšší váhou by měli volit matrace tvrdší a lidé s nižší váhou zase měkčí. Tvrdost matrace je při jejím výběru velmi důležitá a odvíjí se také od toho, v jaké poloze člověk nejčastěji spí. Pokud spíte větší část noci na boku, volte matraci měkčí a pokud na zádech, vybírejte z těch tvrdších.

Matrace 160×200 pro váš pohodlný spánek

I manželská postel si žádá kvalitní matraci. Matrace 160×200 už nabízí rozměry dostatečné pro pohodlné spaní obou partnerů. Při výběru sledujte také nosnost matrace. Uvedené nosnost by měla o pět kilogramů převyšovat hmotnost uživatele. Matrace by také měla být o 20 – 30 cm delší než její uživatel a musí se vám na ní také pohodlně a snadno otáčet – jen tak bude zaručeno stoprocentní pohodlí po celou noc a s tím i spojený kvalitní spánek.

Matrace 180×200 standardní letiště

Matrace 180×200 je nejrozšířenějším typem matrací na manželské postele. Zaručí vám maximální pohodlí a konec nekonečným bitvám o svůj prostor v posteli. Jde o komfortní rozměr, ovšem musí na něj být v ložnici dostatek místa. Manželská postel by měla být ergonomická, stabilní a vyrobena z kvalitního, pevného a bezpečného materiálu.

Matrace by neměla mít dělený povrch, ten totiž hodně zatěžuje páteř. Při výběru se zaměřte i na prodyšnost matrace – musí mít zajištěnou optimální cirkulaci vzduchu, pot, který zůstává uvnitř je rájem pro roztoče. Nejlepšími matracemi určenými pro manželské páry jsou takové, které mají dvojí tvrdost – z každé strany matrace je tvrdost odlišná.

Nyní už si stačí jen vybrat a těšit se, že se zase vyspíte každou noc do růžova.

Napsat komentář