Nejlepší vychytávky do bytu – proměňte svůj domov k nepoznání

on

Domov nedělá jen nábytek a jeho vybavení, ale jsou to hlavně malé a na první dojem nepatné drobnosti, které ho dokážou změnit k nepoznání. Vaše bydlení by mělo být místem naplněných představ a fantazie. Vytvořte si útulný domov a nebojte se kombinování ani odvážných barev. Dodejte i vy svému prostoru výjimečnost a originalitu.

Bydlení v námořnickém stylu

Námořnický styl z módy nikdy nevyjde. Vypadá skvěle, a to nejen u moře nebo na lodích. I vaše bydlení promění k nepoznání a stačí k tomu opravdu málo. Stačí si pořídit lano, na které můžete pověsit své zrcadlo – zvolte nejlépe kulaté zrcadlo, které pověste pomocí tohoto lana na stěnu. Pokud máte rádi závěsy, zavěste na lano i je. Celkový dojem doplňte o dekorace s mořskou tématikou – dřevěnou plachetnici, kotvu nebo maják, na zeď si pověste obrázek vodní hladiny nebo si pořiďte malý záchranný kruh.

Vyzdobte si byt a zabavte děti

Skvělé dekorace pro svůj byt si za chviličku můžete vytvořit i sami a zapřáhnout můžete i své děti. Vlastní výroba stejně vypadá nejlépe, navíc v takové dekoraci bude i kousek vás. Nasbírejte několik ruliček od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek, nabarvěte je svou oblíbenou barvou a nařežte na stejně silné kroužky. Z těch pak můžete vytvářet libovolné ornamenty, které jednoduše přilepíte na zeď.

Moc hezky vypadají takto udělané kytičky – fantazii se meze nekladou. Pokud náhodou narazíte na starý okenní rám – nevyhazujte ho. Udělejte si z něj nástěnku pomocí korkových špuntů. Stačí, když je přilepíte na podložku, kterou rám vyplníte. Na nástěnku můžete dávat své fotky, obrázky a výtvory dětí nebo důležité upomínky.

Papírové květinky oživí dům

Rádi si hrajete a nedělá vám problém ani tak trochu mravenčí práce – vyhrajte si a vytvořte si originální papírové kytičky na zeď ze starých novin, knih nebo dokonce kávových filtrů. Namalujte si nebo obkreslete pomocí šablony okvětní lístky, které vystřihněte ze starých knih, které už nikdo číst nebude nebo ze starých noviny – měly by to být černobílé stránky.

Lístky pak nalepujte do středu k sobě a udělejte více vrstev – podle toho, jak chcete mít květ velký. Přilepit ho pak můžete přímo na zeď nebo jen na podložku. Podobně postupujte i s kávovými filtry, ty ale můžete k sobě lepit klidně i celé. Váš dům proměníte v krásnou a decentní zahradu kdykoliv.

Nejdůležitější je cítit se doma skvěle – vytvořte si svůj domov přesně tak, jak se to bude líbit vám.

Napsat komentář