10 tipů, pro vypracování úspěšné bakalářské práce

on

Volnost při vypracování závěrečné práce nemusí vyhovovat každému a často budete s prací bojovat, odkládat a stresovat se. Podívejte se proto na několik základních tipů, jak úspěšně vypracovat svoji bakalářskou práci.

1.   Téma

Téma vyberte takové, které je vám alespoň v něčem blízké a kterému rozumíte. Ideální je takové, které už někdo vypracoval a ke kterému bude dostatek podkladů.

2.   Citace

Citujte správně a hodně. Citace se počítají do textu a když budete dodržovat normy dané vaší fakultou (ty naleznete na stránkách školy) krásně text natáhnete.

3.   Vedoucí

Výběr vedoucího práce je zásadní, pokud nemáte na diplomku čas, pedagog s vědeckými ambicemi asi nebude to pravé. Zkuste odhadnout toho, který bude nejlepší právě pro vás

4.   Pomoc

Pokud nestíháte, využijte možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku u specializované firmy. Jako stovky dalších spokojených studentů získáte podklady v určeném termínu a naprosto anonymně.

5.   Dublování

Pokud nestíháte a potřebujete natáhnout text, můžete některé věty a fráze používat několikrát. Samozřejmě s menšími úpravami.

6.   Synonyma

Synonyma jsou základ každé diplomky. Jednu banalitu můžete napsat třeba desetkrát a přitom naženete množství textu.

7.   Přílohy

Přidávejte grafy, tabulky i obrázky. Vypracování bakalářské práce zkrátka obohaťte o všemožné přílohy.

8.   Formulace

Využívejte košatých formulací, kterými naženete text. Popusťte uzdu fantazii a pořádně se rozepište.

9.   Podmínky

Vytvořte si pro práci vhodné podmínky. Co potřebujete je klid na práci především bez mobilního telefonu a sociálních sítí.

10.                Začít

Právě začít pracovat je často to nejtěžší, až se rozjedete, půjde vám práce už od ruky. Takže neotálejte a prostě začněte!

Napsat komentář