Levné koberce – vyzkoušejte ty kusové na netradiční místa

on

Kusové koberce jsou v dnešní době mnohem více vyhledávanější než ty celoplošné. Jejich výhodou je i to, že je nemusíte dávat pouze na typická místa jako je obývací pokoj a pod konferenční stolek. Představíme vám pár zajímavých míst, kam s nimi.

Jídelna

Luxusní, okouzlující a nádherně plyšové koberce z ovčí kůže vypadají skvěle téměř kdekoli. Navíc takový koberec umístěný přímo pod jídelním stolem navodí pocit sjednocení a přidá místnosti útulnou atmosféru. Pokud máte rádi bohémský styl, nemusíte se bát extravagance, navíc jako další dekorační prvek můžete použít sedáky z ovčí kožešiny, které celou nesourodou vizualizaci sjednotí.

Kuchyně

I v kuchyni si najdou své místo kusové koberce, navíc nemusíte se hned dívat po těch dražších, levné koberce si tu najdou spíše místo – mějte na paměti, že se jedná stále o kuchyni, kde neustále padá něco na zem. Skvělou designovou záležitostí jsou tzv. hadrové koberce nubby textury, které okamžitě dodají mezi těmi všemi spotřebiči tu pravou teplou atmosféru.

Ložnice

Milujte minimalistickou ložnici, ale stále toužíte po trošce barev a vzorů? Vyzkoušejte potah na vaši postel v podobě lehkého koberce. Nemusíte tak neustále stlát, rovnat a uhlazovat, aby vše vypadalo dokonale. Tento prvek jistě zaskočí nejednoho člověka, ale hlavně ho zaujme a můžete si být jisti, že vaší ložnici dodá potřebnou originalitu.

Koupelna

Vyměňte svou starou koupelnovou podložku za něco, co by mělo být o něco více dekorativní. Koberce z přírodních vláken (sisal a bambus) dodávají teplou organickou texturu, která kompenzuje všechny odlesky. I když jsou měkké, tak dobře absorbují vlhkost a skvěle se v prostoru přizpůsobí.

Stěna

S bohatými zářivými odstíny a složitými, ručně tkanými vzory, patří historické koberce mezi opravdová umělecká díla – tak proč se jimi nepyšnit na zdi? Koberce s definovaným okrajem, jako je například styl teplého tónu, vytvoří z vaší předsíně něco skutečně zajímavého.

 

Napsat komentář