3 výhody posuvných dveří

on

Klikám a bouchání dveřmi v důsledku průvanu pomalu zvoní hrana. Do českých domácností si nachází cestu posuvné dveře, které kliky nemají a jimž vítr neublíží. Proč si je všichni tolik oblíbili a hodily by se i do vašeho domova? Čtěte dál a vše se dozvíte.

Posuvné dveře se hodí do většiny domácností, rozhodně nemají využití pouze v malých bytech. I když tam jsou prakticky nezbytností, chcete-li co nejlépe naložit s prostorem. Ale to už předbíháme a dostáváme se k první výhodě.

1. Šetří prostor

Klasické dveře musí mít prostor na otevření křídla, tím pádem k nim nemůžete postavit žádný nábytek. Kolikrát se také stane, že se po otevření dveří vůbec nemůžete protáhnout do místnosti. Posuvné dveře tohle vyřeší. Vyrábí se prakticky ve třech provedeních – buď skládací, ty se skládají jako harmonika, nebo na stěnu, kdy se dveře zasouvají podél stěny. Třetí a nejúspornější možností jsou dveře do pouzdra, avšak pouzdro se musí zabudovat do zdi, a proto je počáteční investice do pořízení dveří o něco vyšší.

2. Zmodernizují interiér

Posuvné dveře mají kouzlo, které těm obyčejným chybí. Interiér s nimi působí tak nějak moderněji a vzdušněji. Hodně však záleží na tom, jaký typ dveří si vyberete. Některé vypadají téměř na chlup stejně jako ty klasické s klikou, jiné jsou třeba celé skleněné. Ty jsou v posledních letech velmi oblíbené, ať už v čiré či matné podobě. Dobře na nich vypadají dekorativní samolepky a aspoň se vám pak nestane, že by do nich návštěva narazila, zvolíte-li průhlednou variantu.

3. Otevírají se tiše a jednoduše

Dveře na stěnu či do pouzdra se pohybují po kolejnici, což je velmi tiché. Kromě toho nevyžaduje otevření příliš mnoho síly a je jednoduché i pro osoby na vozíčku. Také se vám nestane, že byste měli omlácenou zeď od kliky.

Je více než pravděpodobné, že se posuvné dveře budou hodit i do vašeho domova. K dispozici jsou jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé varianty, z materiálů si jistě vyberete – kůže, dřevo, laminát atd. Prostudujte si nabídku společnosti Grimax, ikony ve světě dveří.

Napsat komentář