Rodinný hotel – jak a podle čeho vybírat?

on

Výběr rodinného hotelu není jen tak nějaká záležitost, měli byste si dát záležet při jeho výběru. Vaše požadavky ovlivňují faktory, které by hotel měl poskytovat. Jaké to jsou?

1. Lokalita

Základním předpokladem pro výběr dobrého hotelu je lokalita. Cestujete s dětmi, je dobré vybrat rodinný hotel v klidné části. Jste zvyklí na ticho a klidný spánek? Řiďte se i tím, zda se hotel nachází na rušné dopravní spojce.

2. Vybavení pokoje

Vybavením pokoje se rozumí například televize – představa, že děti neuvidí celý týden televizi je pro ně katastrofický scénář. Pokud je se rodinný hotel nachází v pásmu, kde jsou po celé léto vysoké teploty, klimatizaci by měl mít každý pokoj. Nebojte se zeptat i na varnou konvici i lednici – abyste měli kde skladovat dětské příkrmy.

3. Spaní

I spaní je důležitou částí výběru – poskytuje hotel přistýlku? Je pokoj tak velký, aby se tam vešla cestovní postýlka pro malé miminko? Nebo se dětská postýlka nachází přímo na pokoji?

4. Strava

Zjistěte si, zda hotel nabízí stravu či nikoliv. Záleží na vás, zda budete chtít stravu celodenní nebo jenom polopenzi. Každý hotel dnes už nabízí i menu pro malé děti, pokud ne – poloviční porce by měly být samozřejmostí. Je vhodné si i po předchozí domluvě zajistit speciální jídelníček – tedy pokud má nějaký člen vaší rodiny nařízenou speciální dietu. A pokud máte malé dítě, které má vlastní jídlo nebo mléko, hotel by vám měl umožnit si stravu kdykoliv ohřát.

5. Zábava

Zábavu uvítáte zejména tehdy, pokud se hotel nachází na odlehlém místě. Poskytuje hotel nějakou zábavu pro děti? Většina rodinných hotelů disponuje velkým sportovním hřištěm, tenisovým kurtem, pingpongovým stolem nebo bazénem. Některé hotely se pyšní i dětskými programy s animátory.

6. Recenze

Nakonec byste měli zvážit i recenze, které hotelům ukládají jejich hosté – dozvíte se, jak byli se službami a vybavením spokojeni, zda jsou uvedené informace pravdivé, co od hotelu můžete očekávat.

Napsat komentář