Které hračky byste měli svým malým dětem pořídit?

Čekáte přírůstek do rodiny? Pak možná začínáte pomalu a jistě s pořizování kojenecké výbavy, bez které se neobejdete. Co byste si rozhodně měli koupit pro péči o své miminko?

Než se nadějete, miminko bude na světě

Narození dítěte je v rodinách obvykle bráno jako radostná událost. Nejvíce se ovšem na miminko těší jeho rodiče. S postupujícím těhotenstvím nastávající maminky usilovně přemýšlejí, jak by měla vypadat výbava pro děťátko, které se narodí. Devět měsíců vypadá jako dlouhá doba, ale velice rychle uběhnou. Je tedy dobré být na příchod miminka být připraveni včas.

Co patří do kojenecké výbavy?

Základem výbavy pro kojence je dostatek oblečení. Jsou to zejména dupačky a košilky, kterých bude novopečená maminka potřebovat velkou zásobu. Miminko se často převléká, když se podaří nehoda s čůráním nebo jídlem, takže je nutné mít k dispozici stále připravené čisté oblečení. Vhodným místem na přebalování dítěte je přebalovací pult. Ke koupání je zapotřebí mít vaničku a kosmetické přípravky včetně kartáče na jemné dětské vlásky a speciálních nůžek na stříhání nehtů. Chybět nesmí ani zavinovačka, v níž miminko tak krásně usíná. Kromě těchto nezbytností ale určitě využijete i první hračky, které dítě zabaví, když leží v postýlce. Které to jsou?

Kolotoč nad postýlku děti zabaví

Pro kojence to musí být opravdu velký zážitek dívat se na pomalu se pohybující kolotoč nad postýlku. Copak se to tam hýbá a hraje? Některé děti dokážou tuto hračku s roztomilými mráčky, sluníčkem a měsíčkem pozorovat velmi dlouho. Protože se jedná o předmět pro nejmenší děti, musí splňovat bezpečnostní normy. Ideálním materiálem je přírodní dřevo.

Hrazdička pro spokojenost dětí

Stejně jako kolotoč i hrazdička pro miminko je bezva hračkou pro děti, které se teprve seznamují se světem okolo sebe. Použití hrazdičky je velmi snadné. Dítko položíte na podlahu na měkkou a příjemnou podložku a nad něho postavíte dřevěnou hrazdičku, na kterou zavěsíte jeho oblíbené hračky. Malý kojenec se ještě nikam neplazí, takže s radostí pozoruje pohyb předmětů nad sebou. Je to spousta podnětů, jež se k dítěti dostanou a které rozvíjejí jeho smysly.

Kousátka pro miminka pomohou s prořezáváním prvních zubů

Jak děti rostou, začnou se jim klubat zoubky. Toto nepříjemné období je třeba dětem udělat snesitelným. Rostoucí zuby dokážou pořádně potrápit, ale kousátka pro miminka od bolestí uleví. I v tomto případě je nejlépe vsadit na přírodní materiál. Dřevěné výrobky pro děti jsou ověřené a rozhodně kvalitnější než umělohmotné. Nejenže se hned nerozbijí, ale také se dobře udržují v čistotě. Kousátko stačí opláchnout vodou a umýt mýdlem.

Dětská dřevěná svítidla

Tmy se bojí snad každé malé dítě. Aby se mu v jeho pokojíčku dobře usínalo, pořiďte mu dětská dřevěná svítidla na stěnu. Jejich příjemné tlumené světlo dodá miminku pocit bezpečí, takže se už nebude bát být o samotě. Český výrobce opět vsadil na dřevo, které nabízí výborné užitné vlastnosti.

Napsat komentář