Jak správně postupovat při hledání bytu k pronájmu či komerčních prostor k podnikání

on

Ať už jste podnikatel, nebo student co hledá první samostatné bydlení, je dobré mít vždy jasnou představu o tom, co by měl ideální byt k pronájmu nebo prostory k podnikání obsahovat. Jde především o vybavení a celkové dispozice prostoru, který chcete ať už vlastnit, nebo pronajmout. Je jasné, že jako právnická osoba budete mít jiné požadavky, než fyzická osoba. Pojďme se tedy podívat na to, jaké faktory byste neměli opomenout a vzít je při výběru v potaz.

Stěhování do bytu k pronájmu či prvního vlastního bydlení

Rozrostli jste se a stávající byt už vám nestačí, hledáte klidnější lokalitu nebo jste se konečně odhodlali investovat do vlastního bydlení. Víte přesně, co se vám na původním bytě nelíbilo a co chcete změnit. S největší pravděpodobností máte už nějaký svůj nábytek nebo jiné vybavení. Než se pustíte do hledání, zvažte své možnosti a momentální situaci.

JAK POZNAT, ŽE JSTE PŘI PROHLÍDCE BYTU NARAZILI NA TEN PRAVÝ

Při prvním vkročení do bytu musíte mít pocit, že tam chcete strávit zbytek života. Když máte v hlavě jasnou představu o tom, jak to bude vypadat, až tam doplníte svůj nábytek a jasně vidíte, jak společně sedíte u jídelního stolu, pak jste našli ten správný byt, ze kterého raz dva vytvoříte domov.

PRO STUDENTY S OMEZENÝM ROZPOČTEM JE IDEÁLNÍ VOLBOU SDÍLENÉ BYDLENÍ

Se studiem vysoké školy často přichází i stěhování od rodičů. Vzhledem k tomu, že v této době většina studentů pracuje pouze na poloviční úvazek, je vhodné při výběru bydlení zvážit, jak často se budete doma vyskytovat, co všechno skutečně potřebujete a především kolik můžete měsíčně platit. Je určitě vhodné zvážit možnost spolubydlení. Nájem bývá výrazně nižší, než při pronájmu celého bytu a jednotlivé pokoje bývají ve většině případů vybaveny. Navíc je to skvělá příležitost, jak poznat nové lidi.

IDEÁLNÍ BYDLENÍ PRO MLADÉ PÁRY, KTERÉ SE TEPRVE CHYSTAJÍ ZALOŽIT RODINU

Pokud jde o první byt, když už máte práci, případně partnera, se kterým byste chtěli byt sdílet, bude vám ze začátku stačit něco menšího. Místo, kde budete mít prostor pro spánek, klid a odpočinek. Nejprve zkuste hledat byt, který bude mít základní spotřebiče. Nějakou dobu určitě budou sloužit dobře. Nemusíte se ani hned zbavovat staršího nábytku a můžete ho využít.

Jaké možnosti máte, pokud podnikáte a hledáte nový komerční prostor

VYBERTE SI NEMOVITOST, KTERÁ BYLA JIŽ V MINULOSTI VYUŽÍVÁNA K VAŠEMU PŘEDMĚTU PODNIKÁNÍ

Můžete si pronajmout či koupit prostor, ve kterém už byl v minulosti předmět vaší činnosti provozován. Jestliže chcete provozovat například kadeřnictví, nemovitost, ve které už provozováno bylo, bude právě na takovou možnost uzpůsobena. Ať už se jedná o přívody vody nebo četnost zásuvek. Což vám ze začátku určitě ušetří spoustu financí.

V opačném případě se zamyslete nad případnými dispozičními úpravami. Předělání zásuvek, vedení elektřiny, případné stavění přepážek. To vše může otevření a spuštění podnikání opozdit a výrazně navýšit počáteční investice. Na druhou stranu budete mít jistotu, že je vše nové a kvalitní. Navíc si můžete prostor uspořádat plně podle sebe a svých potřeb.

ZVOLTE PROSTOR, KTERÝ JE VČETNĚ VYBAVENÍ

Také se zkuste podívat po nabídkách, kde současní majitelé nabízejí prostor včetně vybavení. Než se začne vaše vložená investice vracet, výrazně to může pomoci vaší kapse.

Rovněž je důležité se zamyslet, proč tato služba v daném místě skončila. Může se jednat o lokalitu, kde už je takových služeb více apod., což můžete vyčíst z různých map, které jsou na tuto problematiku zaměřeny.

Vždy se zaměřte také na velikost prostoru. Klienti ani zaměstnanci by se tam neměli cítit stísněně, ale také by se neměli v prostoru tzv. hledat. Dbejte na to, aby se tam všichni cítili pohodově. Volte barvy, které podtrhnou celkový dojem z místa. Myslete na to, že lidé, kteří budou mít zájem, se hodně rozhodují podle prvního dojmu. Takže opravená fasáda, poutavá vitrína nebo zajímavá cedule může počet návštěvníků také dost ovlivnit.

Jakou z možností byste volili, pokud byste hledali komerční prostor? Dali byste přednost zařízenému prostoru, nebo byste si chtěli udělat vše podle sebe?

Napsat komentář