Senior Park – moderní a bezpečné místo pro seniory

on

senior-park

Celý život řešíme nejrůznější starosti od studia a zaměstnání, až po bydlení a děti. A najednou si uvědomíme, že již na všechno nestačíme sami. Každodenní činnosti se začínají stávat stále těžšími a v některých případech pro naše zdraví nebezpečnými. V určitém věku se prostě člověk musí rozhodnout, co bude dál. A ačkoliv nám děti nabízejí pomocnou ruku, nechceme se stát přítěží pro své milované a raději odmítáme. Druhou možností, která se nabízí, je opustit své dosavadní obydlí a odejít do některého ze zařízení pro seniory. Této možnosti se však starší lidé obávají nejvíce. Představa malého pokoje, pevného režimu a života bez svých domácích mazlíčků, je pro mnoho lidí tou nejhorší noční můrou. Existuje místo, které by poskytovalo starším osobám komfortní a bezpečný domov?

senior-park2

Senior Park nedaleko Brna, jenž je alternativou domova pro seniory či domova s pečovatelskou službou, nabízí svým obyvatelům možnost bydlení v samostatných bytových jednotkách s bezbariérovými přístupy. Celý areál je přizpůsoben osobám se sníženou schopností pohybu a vozíčkářům. I o potřebné pečovatelské služby je postaráno. Senior Park využívá externích pečovatelek, které do areálů pravidelně docházejí. Pro seniory je tak toto místo bezpečným útočištěm, ve kterém je o jejich potřeby dobře postaráno.

senior-park1

Kromě potřebné péče a ochrany je obyvatelům nabízeno také aktivní využití svého volného času. Pravidelně se mohou účastnit akcí a výletů, které jsou pro ně uspořádány. Pokud nemají o účast zájem, mohou svůj čas trávit relaxací, četbou, či dalšími aktivitami v atriu, které se taktéž nachází v areálu. Vzhledem k tomu, že zdejší obyvatelé nejsou vázáni žádným pevným režimem, mohou zde mít své domácí miláčky či přijímat kdykoliv návštěvy, stává se tak Senior Park místem, které seniorům poskytuje bezpečné prostředí, kvůli kterému nemusí měnit své zaběhnuté návyky.

Napsat komentář