Feromony a sexuální přitažlivost

on

feet-224680_1280-2

Přitažlivost znamená úspěch. Úspěch v sociálním žebříčku, úspěch v kariéře a hlavně úspěch u opačného pohlaví. Tajemství přitažlivosti se snaží odhalit vědci, šamani i obyčejní lidé již po tísíce let. Zdá se, že s přicházejícím technologickým pokrokem začínáme být matce přírodě konečně na stopě. Řeč je o feromonech.

Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkují nejen lidé, ale také živočichové. Na rozdíl od běžných vůní je ale nelze zaznamenat čichovými žlázami v nose, ale takzvaným Jacobsonovým orgánem, který leží na patře u ústí nosní a ústní dutiny. Jakmile tento orgán feromony zaznamená, vyšle zprávu do mozku a začne stimulovat centrum sexuální rozkoše.
text

Prokázáno výzkumy

Jeden z nejzajímavějších výzkumů, který byl na téma “Přitažlivost a feromony” proveden, zveřejnila v roce 2006 Californská Univerzita. Vědci se domnívali, že příroda dala ženám lepší čich proto, aby si dokázaly lépe vybrat ploditele svých dětí.

Aby v přírodě nedocházelo k degeneraci potomků, je třeba vybrat partnera nejvíce geneticky odlišného. Jako jasným důkazem toho, že je tento předpoklad nezbytný, jsou např. potomci zplození z incestu.
A právě čich má být tím, kdo odhalí genetické předpoklady.

Protiklady se přitahují

Deseti mužům byl proveden rozbor genetického profilu a tyto jejich profily byly porovnány s genetickými profily deseti žen. Muži pak měli za úkol nosit po dobu 24 hodin tričko bez použití parfémů, deodorantů nebo koupele.

Po celodenním nošení vědci jejich trička zavřeli do deseti sklenic a dali přivonět ženám. Ty měly těchto deset sklenic seřadit od té, která voněla nejméně, až po tu, která jim voněla naopak nejvíce.

Výsledky výzkumu byly fascinující. Genetický profil mužů byl tím odlišnější, čím více konkrétní tričko ženě vonělo.

Až na drobnou vyjímku dokázaly ženy podle zápachu trička určit, kdo je jakým způsobem geneticky vhodným potencionálním otcem jejich dítěte.

Zkrátka…dokázaly srovnat trička od 1 do 10 tak, jak by genetika pro ně vybrala partnery od nejméně vhodného až po nejvíce vhodného.

Kam tedy zabořit nos?

Do zátylku a za ucho. Zdají se vám tato místa povědomá? Ano, jsou to místa, kam výrobci parfémů doporučují aplikovat svou oblíbenou vůni. Naštěstí to ale nejsou jediná místa, která mohou prozradit genetické kvality vašeho protějšku. Nejčastěji očichávaným místem jsou nosoretní rýhy.

Vědci tvrdí, že eskymácký pozdrav nosy anebo i líbání má původní kořeny právě v potřebě očichat si protějšek. Zamyslela jste se někdy nad tím, jestli při prvním kontaktu rtů se svým protějšekem se nadechujete? Můžete to vyzkoušet i na svém současném partnerovi, až dostanete potřebu se s ním líbat.

Místa k očichávání pro pokročilé

V (ne)poslední řadě můžete vyzkoušet partnerova třísla. Dobrým zrojem feromonů je i podpaží, ale s tím raději opatrně vzhledem k vyššímu výskytu potních žláz v tomto místě.

Takže, dámy, vybírejte a očichávejte. A až vyberete ten správný genetický materiál, zplodíte s ním potomka a po pár letech se vás vaše společná ratolest zeptá, jak se dělají děti, nezapomeňte, že už dávno neplatí, že včelička létá z kytičky na kytičku.

Napsat komentář