Držte se při výběru osvědčených pravidel a budete zdravě spát!

Spánek tvoří zhruba třetinu života každého z nás. I pro vás je důležité, abyste ji efektně využili a podpořili zdravý spánek. Cesta vede přes kvalitní matraci a rošt. Jak si vybrat správně?

Zdroj: www.mpzdravyspanek.cz
Zdroj: www.mpzdravyspanek.cz

Rošt je lepší polohovatelný

Když se nenecháte napálit, vydrží vám rošt třeba celý život. Jeho úkolem je rozložit váhu, měl by mít minimálně 28 lamel. Současně funguje jako záruka, že se k matraci dostane čerstvý vzduch a nebude se u ní držet vlhkost. Zaměřte se na materiál i konstrukci. V první řadě musí rošt perfektně padnout do rámu postele. Na dvojlůžko kupte rošty dva. Prodává se v provedení: polohovací, pevný a elektrický. Pro děti jsou vhodné pevné rošty. Dokud dítě roste, musí spát na tvrdším a rovném povrchu, aby nedošlo k vývojovým vadám kostí a kloubů. Pro dospělé osoby je z hlediska funkčnosti a pohodlí určitě lepší polohovatelné provedení. Tvar matrace si nastavíte podle potřeb. Elektrické jsou ideální volbou pro osoby s omezenou pohyblivostí. Sledujte také nosnost, nikdy nesmí být nižší než vaše hmotnost. Rošt by zátěž nevydržel.

Zdroj: www.mpzdravyspanek.cz
Zdroj: www.mpzdravyspanek.cz

Výběr matrace jednoduše

U matrace si musíte všímat více věcí najednou. První je rozměr, musí odpovídat rozměru roštu a rámu postele, aby v něm matrace neklouzala. Popřemýšlejte nad materiálem. Populární je líná pěna, která se dokáže přizpůsobit tvaru těla a poskytnout mu optimální oporu. Pohodlné jsou pružinové a latexové matrace. Specialitou jsou matrace řady HERBAPUR, protože obsahují olej z lnu, kokosových ořechů, lanolín, přírodní extrakty z aloe vera, heřmánku a levandule. Oleje dodávají vláčnost a měkkost, bylinky vůni. Výjimečné jsou i tím, že jsou vyrobeny z viscoelastické pěny, která reaguje na teplotu těla změnou tuhosti. Dejte pozor, aby měla minimálně 5 zón, které nabízí optimální oporu pro jednotlivé části těla.

Akce matrace 1+1 zdarma

Za kvalitu neutratíte moc! Navštivte obchod mpzdravyspanek.cz. Aktuálně běží akce 1+1 zdarma, koupíte matrace, rošty i doplňky pro ještě pohodlnější spánek. Matraci dokonce rozměrově upraví podle vašich potřeb.

Napsat komentář