Co všechno zvážit před pořízením psa?

Chcete nového společníka do rodiny a představujete si, jak všechno bude jednoduché a krásné? Jen abyste nebyli překvapeni. Pořízení psa je poměrně závažným krokem, který si žádá důslednou přípravu. Co všechno je nutné zvážit a na co se budete muset připravit? To si přečtěte v tomto článku.

boy-1113806_1280

Výběr vhodného plemene

Po rozhodnutí pořídit si psa přichází na řadu otázka, jaké to bude plemeno. Zjistěte si informace o psích plemenech a vyberte si to s odpovídajícími nároky. Roli hrají hlavně velikost a předpokládané povahové vlastnosti. Některé psí rasy mají i větší pohybové nároky, a proto nejsou vhodné do malých bytů. Jakmile se rozhodnete pro konkrétní plemeno, kontaktujte chovatele a pořiďte si pejska z prověřených podmínek.

Budete schopni zajistit mu odpovídající výživu?

Pořízení psa není pouze jednorázovým výdajem. Je důležité pamatovat na to, že mu budete muset zajistit odpovídající výživu během celého jeho života. Snaha o snížení nákladů v podobě nákupu levných a nekvalitních krmiv se může projevit případnými onemocněními. Kvalitní granule by měly obsahovat většinový podíl masa. Například krmiva Taste of the Wild jsou vyrobena z čerstvého masa a obsahují i vitamíny a minerály. Za doporučení jistě stojí i švédská krmiva Magnusson rovněž vyráběná z čerstvého masa s důrazem na BIO kvalitu.

Pes znamená mnoho radosti, ale i starostí

Každodenní procházky budou nutností. Nevyhnete se ani návštěvám veterináře a hodit se jistě bude i výcvik. Zkrátka pes není plyšová hračka a kromě radosti a zábavy přináší i jistou zodpovědnost a starosti. Pokud dítě prosí o pejska, o kterého by nemohlo být dobře postaráno, nepořizujte mu ho. Jakmile však vytvoříte vyhovující podmínky, budete za nového člena rodiny nesmírně šťastní a bude vám oplácet všechnu věnovanou lásku a péči.

Napsat komentář