Zámky lákají turisty i v zimě

on

Blížící se vánoční prázdniny jsou příležitostí vydat se na pár dní mimo domov s rodinou. Tradičně jsou v obležení turistů během svátků lyžařská střediska, ale i ti, které svahy příliš netáhnou, si najdou mnoho zajímavých aktivit.

Za návštěvu zajisté stojí jižní Čechy, které mají v zimě stejné kouzlo jako v létě. Pohádkový zámek Hluboká nad Vltavou, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst naší republiky navíc máte šanci navštívit ještě i v adventní době. Je zde totiž připraven speciální okruh zimních prohlídek, takže máte jedinečnou šanci vidět zámek i jinak než jen v parném létě.

Po prohlídce si pak můžete jít zabruslit na zimní stadion s otevřenou ledovou plochou, na kterém probíhá bruslení pro veřejnost. Neméně zajímavé aktivity však umí nabídnout i druhá strana jihu naší republiky. Jižní Morava vás naláká na zimní plavby v lednickém parku. Samozřejmě pouze za předpokladu, že bude příznivé počasí a řeka nezamrzne.

Pokud však bude počasí příznivé, pak vás čeká nezapomenutelný zážitek, protože plavbu lodí zimní krajinou, při které vám bude ruce zahřívat lahodný a především teplý svařák, prostě v létě nezažijete. Navíc i zde je možné navštívit zdejší zámek a zámecký skleník.

Jak je vidět, jih naší republiky zima nezaskočí. Turisticky významné lokality jsou připraveny na zimní přívaly nejen sněhu, ale i turistů a mají jim co nabídnout. To, co však zůstává na vás, jako turistech je, abyste si včas zarezervovali vhodné ubytování. Najít levné ubytování Jižní Čechy nebo levné ubytování Jižní Morava není problém, chce to jen vědět, kde hledat. Pokud tápete a rádi byste na poslední chvíli ještě někam vyrazili, pak se zkuste podívat na tyto stránky ubytovani.kamsi.cz/jizni-cechy/, kde na vás čeká spousta zajímavých nabídek na ubytování všeho druhu. Třeba vás některá nabídka zaujme natolik, že se rozhodnete prožít nejen pár dnů, ale i celé Vánoce mimo domov.

Napsat komentář