Rozkládací válendy jsou ideální do pokoje pro hosty i studenty

on

Rozkládací válendy jsou skvělou volbou v případě, kdy zařizujete pokoj pro hosty, kteří se u vás čas od času rozhodnou zdržet přes noc. Chybu neuděláte ani v případě, kdy na ně vsadíte tehdy, budete-li vybavovat studentský pokoj. V každém případě vám rozkládací válenda zajistí dostatek pohodlí i prostoru pro ničím nerušený spánek. A vstávat budete s úsměvem na rtech!

Na co se zaměřit při výběru rozkládací válendy?

Ať už nad pořízením rozkládací válendy přemýšlíte z důvodu zařizování pokoje pro hosty, nebo hledáte vhodnou alternativu do pokoje vaší starší ratolesti, měli byste vědět, na co se při jejím výběru zaměřit. V první řadě doporučujeme sledovat rozměry, zvláště pak rozměry, které vám válenda nabídne po rozložení. Sledovat můžete i potahový materiál, který udává jak design samotné rozkládací válendy, tak i její odolnost a náročnost na údržbu. Do pokoje pro hosty, kde se návštěva zdrží jednou za čas, můžete pořídit levnější model. V případě studentského pokoje a každodenního spaní je určitě lepší si připlatit.

Válenda místo pohovky? Proč ne!

Rozkládací válendy mohou nahradit jak, tak i rozkládací pohovkyUž dávno neplatí, že by se o válendách hovořilo pouze v negativním smyslu – dříve možná platilo, že co do kvality nebylo příliš o co stát, v současné době se ale můžete spolehnout nejen na pečlivou výrobu, ale i vysokou kvalitu materiálu. Třešničkou na dortu je dlouholetá životnost, takže se není čemu divit, že válendy již v mnoha domácnostech postupně nahradily i rozkládací sedací soupravy.  Oproti těm jsou podstatně levnější a pro finanční rozpočet nejsou takovou zátěží.

Hodí se i do obýváku?

Využití válendy v pokoji studenta nebo v pokoji pro hosty se dá považovat za samozřejmost. Možná vás ale napadá otázka, jestli lze válendu umístit i do obýváku, kde jsme si tak nějak zvykli na dominantu v podobě křesla a sedací soupravy? Za nás určitě ano! Pokud si nepotrpíte na přítomnosti luxusní sedací soupravy, pak vám válenda v obýváku určitě skvěle poslouží. Hodí se především do menších bytů a nepříliš prostorných pokojů.

Napsat komentář