Bambusové ručníky a osušky překonají vše, nač jste byli dosud zvyklí

Nedáte dopustit na měkké froté ručníky, které používáte již od dětství? Samozřejmě, že tato osvědčená klasika má něco do sebe, dnes se nám však nabízí mnohem zajímavější možnost: luxusní bambusové ručníky a osušky, s nimiž můžete dát jednou provždy sbohem bakteriím, roztočům a plísním.

Zdraví nejen pro vaši domácnost

Vlhké ručníky bývají doslova rájem pro nejrůznější mikroorganismy. Využití bambusového vlákna s jedinečnými antibakteriálními vlastnostmi pro výrobu ručníků a osušek se tak stalo spásou všech alergiků, astmatiků, rodin s malými dětmi a lidí s mimořádně citlivou pokožkou. Tento materiál se těší stále větší popularitě nejen v domácnostech, ale i ve fitness centrech, v saunách a u bazénů. Bambusové ručníky jsou totiž také mimořádně savé – dokážou pojmout čtyřikrát více vlhkosti než jejich bavlněná alternativa – a velmi rychle schnou, nehrozí tedy, že by vám zamočily tašku. Jejich používáni po sportu a v prostředí, kde je vysoká vlhkost vzduchu, je tudíž skutečně praktické.

2991426_

Velejemné ručníky a osušky

Pokud jste bambusové vlákno dosud nevyzkoušeli, možná se domníváte, že zabalit se do takové bambusové osušky nemůže být nic příjemného. Omyl! Bambusové ručníky a osušky vás překvapí svou jemností. Díky hladké struktuře vláken jsou na dotek stejně příjemné jako hedvábí. Dokonce i váš nos bude jako v bavlnce, tento materiál totiž není cítit potem a nezadržuje ani jiné nelibé pachy. A malý bonus na závěr? Jeho údržba je zcela nenáročná. Aby si své jedinečné vlastnosti dlouho udržel, postačí, když budete bambusové ručníky a osušky prát na teplotu 40°C a nižší, bez použití aviváže.

2991424_

Ekologové jásají

Používání bambusových ručníků nepotěší jen vás, ale také přírodu. Pěstování bambusu v porovnání s bavlnou mnohem šetrnější a většinou se obejde zcela bez pesticidů a dalších chemických látek. Šetrný přístup k přírodě je předzvěstí zacházení, které se s bambusovými ručníky dostane vaší pokožce. Kvalitní ručníky a osušky (nejen) z bambusového vlákna v mnoha designech a barvách naleznete na stránkách spolehlivého českého výrobce rodinnebaleni.cz. Vyberte si dle svého vkusu!

Napsat komentář