Romantická stylová Paříž bez hotelů

on

louvre-1210004_1280

Paříž…město, které svojí poetikou a poklidným životem uchvátilo srdce nejednoho spisovatele. Město, které žije svým vlastním naoko utajeným bohémským životem a otevírá náruč všem, kteří touží po lásce.

Pro ty, kteří si svojí dávku romantiky nechtějí užít pod širým nebem za měsíčního svitu, nabízí Paříž, kde potkáte víc cizinců než Francouzů, široké spektrum hotelů, penzionů a ubytoven, jejichž ceny značí, že křesťanství je ve Francii skutečně na ústupu.

Romantika k nezaplacení

Cenu, za kterou můžete v sezóně pořídit dvoulůžkový pokoj s ramínky ve skříni a bez štěnic, je mnohdy skutečně nekřesťanská. 120 Euro za noc v malé ubytovně nebo až 600 Euro za noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu za předpokladu, že zbytek pobytu budete živí pouze ze svojí lásky.

Ale i přes návaly cizinců bije srdce Paříže a jejího původního obyvatelstva stylem, elegancí a slabostí pro komfort. A všechny tyto slabosti a hrdosti s pýchou vystavují a pronajímají všem, kteří jsou ochotni onu požitkářství podlehnout a na několik chvil jej obdivovat a sdílet.

Zapomeňte na škrobené hotely a ušmudlané ubytovny. Pronajměte si byt. Ale ne jen tak ledajaký byt. Pronajměte si francouzský byt a zamilujete se.

Snad právě proto, že Francouzi neoplývají krásnými ženami a neodolatelnými muži, a i některá jídla z vyhlášené francouzské kuchyně nevypadají zrovna lákavě, obklopují se rádi krásnými věcmi a to nejlépe v kombinaci s dechberoucím výhledem.

Dovedete si představit nějaký jiný národ, který cíleně situuje svojí vanu tak, aby se při každé koupeli mohl kochat výhledem na město? Tak schválně, jaký výhled má vaše koupelna. 

Bydlení ve výloze

Nejste zrovna romantický typ nebo potřebujete, aby vaší „romantiku“ vidělo co nejvíce lidí?

Pronajměte si byt, který je vestavěn do bývalého obchodu s výkladní skříní namířenou přímo na ulici. A můžete zažít stejné probuzení ve výloze, jaké zažil hrabě Paul de Reynaud ve filmu Čokoláda. Stydlivky se můžou schovat do bývalého sklepního skladiště, které je taktéž útulně zařízeno. 

Styl a romantika za pár centů

Jak už bylo zmíněno, Francouzi se rádi chlubí svou jedinečností a svým smyslem pro design. A čím více nadšených a vyřízených turistů, tím lépe. Pronájem takového bytu pro dva v centru Paříže vás přijde na stejné peníze, jako pronajmout si zaplivanou ubytovnu na okraji města. Cena 100 – 120 Euro za noc.

Pokud budete dobře vybírat, každý den Vám majitel bytu přinese osobně snídani až do postele. A pokud máte velkou rodinu nebo máte hodně lásky pro všechny, cena se množstvím ubytovaných a se zvyšujícím se počtem strávených nocí snižuje. Čtyřčlenná skupina zaplatí za noc 130 Euro a při pobytu delším jak pět dní je běžně nabízena sleva 10%.

Napsat komentář