Kam na výlet? Vsaďte na největší živé bludiště!

on

p1070462-342049307079481099

Přibližně 50 km od Liberce v německé obci Kleinwelka se nachází největší živé bludiště Irrgarten. Živé bludiště pozoruhodné svou velikostí je určeno všem bez rozdílu věku. A když se ztratíte? Nevadí, stačí zazvonit na zvonek a pracovníci bludiště vás vyzvednou.

Živé bludiště

Bludiště je tvořeno živými zdmi z malých stromů a k jeho cíli, který je schovaný uprostřed bludiště vede neuvěřitelných 30 720 možností. Nejkratší cesta měří pouhých 350 metrů. Těch, kteří ale najdou správnou cestu napoprvé, není moc. Při bloudění si zaručeně užijete mnoho legrace.

Ve středu bludiště si můžete na památku otisknout razítko na svou vstupenku jako důkaz, že jste bludiště zdolali a pokud netrpíte strachem z výšek, za podívanou stojí určitě pohled na bludiště ze shora, pomocí visuté lanové dráhy.

Jak to všechno začalo

Bludiště se začalo stavět v roce 1992, a ačkoliv bylo jeho dokončení plánováno v roce 1994, dostavělo se až na přelomu v letech 1994/1995. Téměř 3 roky práce však přináší ovoce.

Bludiště je navštěvované nejen německými, ale také rakouskými, českými nebo slovenskými turisty.

Aby toho nebylo málo

Na hlavní bludiště navazují ještě dvě další, Hádankové a Dobrodružné. Jak již název sám napovídá v Hádankovém bludišti je připraveno několik hádanek, které musíte rozluštit, abyste se dostali k cíli. Zároveň zde ale můžete vyhrát jednu ze skvělých cen.

V Dobrodružném bludišti si pak užijí malí i velcí. Je zde řada lanových mostů, překážek a skluzavek.

Zajíčci i duchové

Pořadatelé připravují svým návštěvníkům nevšední programy. Nemáte ještě žádné plány na Velikonoce?Pak zavítejte právě do Irrgarten v Kleinwelka.

O Velikonocích navštěvuje bludiště velikonoční zajíček a schovává pro návštěvníky různá překvapení.

Pokud máte naopak rádi dobrodružství, pak si nenechte ujít bloudění po tmě, takzvanou noc duchů, která se koná poslední sobotu v září.

Bludiště můžete navštívit denně od 15. března do 31. října od 9 – 18 hodin. Mimo sezónu je otevírací doba přizpůsobena počasí a poptávkám návštěvníků.

Za vstupné pro dospělou osobu zaplatíte 4 Euro, děti ve věku 5-15 let  za 3 Euro. Každé dítě má pak vstup na své narozeniny do bludiště zdarma.

A pokud stále nebude mít dost, v těsné blízkosti Irrgarten Kleinwelka najdete i další zábavní parky Saurierpark, plný obřích dinosaurů a Miniaturenpark s více než 600 dřevěnými figurkami.

Napsat komentář