Máte nárok na odškodnění po dopravní nehodě?

on

Stala jste se v poslední době účastnicí dopravní nehody? Taková zkušenost je vždy nepříjemná, ať už to ve výsledku dopadne jakkoliv. V případě, kdy dojde ke zranění, je situace ještě horší. Pak se rozhodně vyplatí zažádat si o odškodnění, na nějž máte nárok.

Na odškodnění po dopravní nehodě můžete mít nárok pochopitelně jen v případě, kdy nehodu nezaviníte. Nemusíte nutně utrpět vážné zranění, pojišťovna vám vyplatí peníze za různé újmy. Jen se o ně musíte přihlásit, což bývá často ten základní problém.

Za zkoušku nic nedáte

Lidé především obvykle ani nevědí, že by si o něco takového mohli požádat. V případě, kdy dojde k vážnému zranění, většinou ano, nicméně pojišťovna proplácí i jiné věci než jen nemocniční péči a léky. Kromě jiného třeba ušlý zisk nebo cestovné na cesty do nemocnice. A pokud by se náhodou stalo, že nárok na peníze nemáte, tak vám to pojišťovna prostě řekne a je hotovo. Žádná tragédie se nekoná.

Nemusíte na to být sami

Běžný člověk rozhodně neví, kde si o peníze zažádat a jak žádost sepsat, aby byla úspěšná. Proto je vždycky lepší najmout si odborníky. Nemusí stát majlant. Na odškodnění dopravní nehoda se už od roku 2013 specializuje například První zdravotní, která ke svým zákazníkům zaujímá velmi férový přístup.

Za první konzultaci vůbec nic neplatíte. Domluvíte se, a pokud odborníci naznají, že to má smysl, dodáte všechny podklady o nehodě a probíhajícím správním (či trestním) řízení. Oni zpracují žádost a podají ji na příslušných orgánech. Pokud neuspějete, nic nezaplatíte. Jestli peníze získáte, vezme si První zdravotní svou odměnu.

Nebuďte hloupí

Peníze pochopitelně nikdy nevyváží šok či újmu, kterou vám nehoda způsobila. Mohou vám však zajistit pohodlnější život s následky nebo aspoň zaplatit potřebnou péči. Někteří lidé skončí po dopravní nehodě tak, že by bez peněz pojišťovny ani nebyli schopní zaplatit léčbu. Peníze ovšem náleží i těm, již nejsou sužováni až takovými následky.

Napsat komentář