Tři pojistky, které vám musí dělat společnost na horách

cas-prozeny-cz_online_ergo_cz_nahledovy

V každé společnosti je příjemnější mít po boku „garde“. Jestliže jste se rozhodla vyrazit na zimní dovolenou do zahraničí, nesmí tomu být jinak. Na cestě vám musí nejlépe dělat společnost hned 3 druhy pojistek. Jaké a proč?

Nejdůležitější je základní pojistka

Nikdy nesmíte za hranice České republiky vyrazit bez cestovního pojištění. Kryje vás v mnoha případech. Pojišťovny platí léčebné výlohy, kromě toho převoz do nemocnice či zpět do ČR, zásah hasičů, horské služby, dále také dává kompenzaci za ušlý zisk za každý den pobytu v nemocnici, kryje náklady na pobyt druhé osoby v nemocnici apod. Je výhodou, že i levné cestovní pojištění je dostatečně kvalitní. Musíte si dát pozor hlavně na to, jak vysoké má limity, pro běžné cesty se doporučuje 5 000 000 Kč. Výhodnější cenu získáte, když si vyřídíte pojištění do zahraničí online. Většina pojišťoven nabízí při této formě sjednání výhodnější cenu a navíc ještě bonusy.

cas-prozeny-cz_online_ergo_cz_01

Odpovědnost vůči ostatním

Na alpských sjezdovkách se pohybuje velké množství lidí. Stačí jen vteřina nepozornosti a stane se z vás viník nehody. Je jedno, jestli dojde k lehkému nebo vážnému zranění či poškození lyžařské výbavy. Ve všech případech musí viník škodu zaplatit. Jako jediná jistota, že to nepůjde z vaší kapsy, funguje pojištění odpovědnosti. Jak přesně funguje? Kompletní informace najdete zde.

cas-prozeny-cz_online_ergo_cz_02

Pojištění úrazu

Lyžování je krásné, současně i dost rizikové. Ve vteřině můžete upadnout a zlomit si ruku, zranit nohy či hlavu. Nepodceňujte to, i méně závažný úraz vás může vyřadit na několik měsíců z běžného provozu. Pro případ zranění se hodí úrazová pojistka.

A ještě důležitá informace na konec. Když se dostanete na horách do problémů, neprodleně kontaktujte asistenční službu. Proč je to důležité? Informace najdete v odpovědích na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Napsat komentář