Jakou postavu mají muži rádi?

woman-1595848_1280

Co je to ideální postava? Abych se přiznala, tak nevím. Dnes je podle časopisů a módních návrhářů ideální ženská postava s mírami 90-60-90. Ale když bude dívka mít menší míry bude to ještě lepší. Takže v posledních letech zaznamenávají lékaři po celém světě, tedy světě, kde vládnou módní časopisy a móda všeobecně, nárůst případů mentální anorexie a bulimie. Dívky a ženy každého věku se snaží svou postavou i vizáží vyrovnat modelkám z titulních stránek Vogue, Elle, Cosmopolitan a další.

Jenže těmto ženám a dívkám zjevně uniká, že prakticky všechny snímky modelek z obálek časopisů jsou ještě počítačově upraveny k naprosté dokonalosti, tedy podle předních módních guru a takzvaných znalců krásy.

Každá z nás holek to zná, nejsme nikdy spokojeni s postavou, kterou nám příroda nadělila. Ruku na srdce někdy jsme si své tvary také zavinili sami. Honíme se za dokonalostí těla, kterou nám diktují superštíhlé modelky z obálek časopisů, které si kupujeme, nebo z billboardů. My ve snaze, abychom byli in a líbili se chlapům držíme diety, hladovíme, dřeme se v posilovně, jíme hubnoucí preparáty a tlapeme na sebe různé zeštíhlující krémy a gely. A vísledek? Většinou naprostá deprese, protože sice jsme něco málo ze své tělesné hmotnosti zhubli, ale nemáme stále křivky jako ty perfektní holky z časopisů, utratili jsme hříšné peníze za prášky, osobní trenéry, zázračné léky, zázračné hubnoucí stroje a nemalé částky za zeštíhlující a zpevňující krémy. Z nás holek, které máme nějaké to kilčo nebo centimetr navíc se stávají fanatičky štíhlé dokonalé linie. Za honbou za perfektním tělem tak ztrácíme sami sebe.

I já sama střídavě bojuji se svou váhou. Popravdě váha zatím na celé čáře vítězí. Ale můžu vám říct, občas si říkám díky bohu za svoje kila navíc. Tohle říkám při stresových situacích. Když ale jdu nakupovat a krásné oblečení je ve velikostech maximálně do velikosti 44 a já mám velikost 46 v boubelatějším období 48, jsem pořádně vzteklá.

Mám slabost pro hezké spodní prádlo, ale většina firem vyrábí podprsenky s největšími košíčky C. Já mám velikost podprsenky 90E. Mám podobný problém při koupi podprsenky jako Halina Pawlowská, nejslavnější česká majitelka velkých ňader. Přitom většina českých žen má obvykle velkost košíčků podprsenky větší než velkost C, jenže to řeší tím, že si koupí podprdu s větším obvodem a košíčky C a pak se diví, že jim prsa při každém předklonu nebo prudším pohybu vypadnou z podprsenky.

Slýchávám názor, že přední módní návrháři vytváří šaty pro dívky, které mají chlapeckou postavu. Je pravda, že většina návrhářů jsou homosexuálové a ve vyhublých modelkách bez ňader a boků vidí chlapce. Jenže na téhle planetě, pokud nepočítáme hladovějící oblasti Afriky nebo Asie, je víc lidí s plnými nebo plnějšími křivkami. Nehledě na to, že hladovějící z Afriky si nepůjde koupit šaty od Chloe nebo Diora ve velikost 0, ale raději si koupí jídlo a sní o tom, jak se jednou pořádně nají. Jenže lidé, řekněme v liberálně-demokratických zemích, zhýčkaní dostatkem, jsou ochotni, především ženy, udělat cokoliv pro získání perfektní postavy.

Ženský a holky vzpamatujte se. Buďte zdravé a spokojené se svým tělem. Sice chlapy i kluci se dívají po štíhlejch ženskejch, ale věřte mi, ze zkušenosti vím, že jsou rádi, když je při milování nebo objímání ženy, do těla nepíchají její kosti.

Chlapy jsou rádi, když je ženskou za něco vzít. Nehledě na to, když máte nervy alespoň trochu obalené tukem, tak snesete víc než nějaká křehule s dvacetikilama i s postelí. Moje babička vždycky říkala: až budou ty tlustý hubený, tak hubený budou studený.

Z hlediska historie vždycky přežili ti, co měli nějakej ten faldík než rachetičtí jedinci. Naučte se svoje kila nosit. Dávejte na odiv světu svoje hezké části těla a ty, na které nejste pyšné, tak decentně zakryjete, ale rozhodně neříkejte, kdybych byla hubená, byla bych krásná a spokojená. Nebudete, věřte tomu. Nějaké to kilčo tuku ve vašem tělíčku je třeba, aby vás hned tak nerozhodily nějaké trable nebo starosti. No a věřme, že se též umoudří módní návrháři a guru a začnou vyrábět šaty pro nás hezky rostlé holky, které se nestydí ukázat na odiv své tělo, i když není dokonalé. Podívejte se na Brigite Jones, jako udělala díru do světa a neměla tělo modelky.

Napsat komentář