3 tipy jak vybrat dokonale padnoucí prsten

on

 Řekne-li se prsten, většině lidí se vybaví žádost o ruku, plánování veselky a onen magický moment, kdy se dva životy spojují v jeden společný zpečetěný výměnou kroužků z drahého kovu. Ale prsteny nenosí jen ti, kdo se přislíbí strávit zbytek života svému či své vyvolené. Prsteny se nosí běžně jako náušnice či náhrdelníky s účelem se zkrášlit a vyladit svůj vzhled k dokonalosti.Na velikosti záleží

Při nákupu prstenu však možná i vy často narážíte na zásadní problém – Jakou vybrat velikost? Obvykle tomu tak je v případě, že se chystáte prsten někomu věnovat, často si ale sami nositelé a nositelky nevědí rady. Nakonec ani mnohé řetězce s bižuterií situaci neulehčují, když nedbají přesné míry. Takže jak na to, aby prsten dokonale padl, byl na prstu pohodlný a nestal se spíš trestem než radostí?

  1. Výběr podle oblíbeného prstenu

Pokud si nejste jisti velikostí, dobře vám poslouží prsten, který už doma máte, nejlépe pokud jej s nadšením nosíte a cítíte se s ním dobře. U takového kousku lze předpokládat, že má kýženou ideální velikost, nebude se vám příliš protáčet či vám zastavovat krevní oběh. Kousek si vezměte s sebou ke klenotníkovi, který vám následně nabídne šperky odpovídajících rozměrů.

  1. Podle pravítka

Chystáte-li se k nákupu vůbec prvního prstenu, bude ideální si nechat vybraný prst přeměřit od odborníka. Pokud se však chystáte prsten darovat jako překvapení a nemáte žádný k vypůjčení, najděte si šikovnou záminku a prst budoucí majitelce přeměřte pomocí papíru. Ten jí obmotejte kolem prstu a tam, kde se konce papíru setkají, si udělejte značku. Následně si obvod přeměřte pravítkem a s informací se vydejte do džungle zlatých a stříbrných prstenů.

  1. Pokus, omyl

Pokud vše ostatní selže nebo si jednoduše nejste jistí, nezbývá než zkoušet jeden po druhém. Obzvlášť pokud se jedná o šperky s vlastním označením velikosti či jsou rozměry uváděny dle zahraničního systému. Tento způsob zjišťování je ale nakonec ze všech nejlepší, protože si rovnou vyzkoušíte, zda vás prsten někde netlačí, zda vám vyhovuje tloušťka kroužku a jestli vaší ruce sluší.

Pokud se dostanete do situace, kdy máte před sebou TEN jeden dokonalý zlatý prsten s rubínem a okouzlujícím dekorem, o němž byly všechny vaše sny, avšak váháte mezi dvěma velikostmi, je lepší vsadit na větší z nich. V opačném případě totiž riskujete natékání prstu či možnost, že jej vůbec nedokážete pohodlně navléknout.

Napsat komentář