Čerstvé šťávy, zmrzlina i ořechové máslo z jednoho přístroje

on

Zdá se vám, že výroba potravin a nápojů v domácích podmínkách vyžaduje spoustu času a úsilí? Dříve tomu tak skutečně bylo, ale dnes máte úplně jiné možnosti, díky nimž si můžete připravovat zdravou stravu kvalitněji a s větším pohodlím. Nemusíte si přitom pořizovat žádného objemného robota. Věděli jste, že i odšťavňovač toho někdy umí víc, než jen odšťavňovat?

Homogenizační pouzdro pro více možností

Čerstvě vylisované ovocné a zeleninové šťávy jsou čím dál oblíbenější, a tak i nabídka odšťavňovačů se neustále rozrůstá. Šnekové odšťavňovače nebo citrusovače už často patří mezi běžné kuchyňské vybavení. Výrobci se přitom snaží nabídnout ještě víc a vybavují odšťavňovače dalšími funkcemi. Nepotřebujete mít doma zmrzlinovač, mixér a robota – osvěžující sorbet, zmrzlinu bez smetany, burákové máslo nebo dětský příkrm zvládne každý šnekový odšťavňovač, který má ve výbavě homogenizační pouzdro.

Čerstvé mungo klíčky chutnají jako mladý hrášek. Máte chuť?

Uchylovat se k domácí přípravě potravin nás nutí hlavně bídná kvalita zboží v obchodech. Neznamená to ale, že se musíte na celé dny zavírat do kuchyně – počítají se i malé krůčky. Vyzkoušejte třeba klíčit semínka a luštěniny. Když budete mít doma obyčejnou klíčicí misku, zvládne to i vaše dítě. Klíčení je nejen nenáročné, hlavně se jedná snad o nejzdravější způsob, jak do sebe chutně dostat obrovskou porci vitamínů a minerálů.

Upečte si sami pravý kváskový chléb

Také chléb si doma peče čím dál více lidí. Pokud si k tomu pořídíte domácí mlýnek na obilí, budete mít čerstvou celozrnnou mouku po ruce každý den – a konečně ochutnáte chléb, jaký jste dozajista ještě nejedli. Nic těžkého není ani na zavedení kvásku a přípravě tradičního kváskového chleba, který je oproti chlebu s droždím doslova léčivý. Pokud se nechcete vůbec o nic starat, pomocníkem se vám stane domácí pekárna, do které jen vložíte suroviny, zapnete a o zbytek se už postará sama. Pekárna Sana vám pomůže dokonce i s výrobou kvásku.

Veškeré přístroje a pomůcky, které využijete na cestě za lepším životním stylem, najdete na jednom místě v e-shopu Přístroje pro zdraví.

Napsat komentář