Příjemné zahradní počasí se neobejde bez správného nábytku. Jak si poradit s výběrem?

Pohodlné večerní posezení na zahradě se neobejde bez vhodně vybraného venkovního nábytku. Kromě židle a stolu je dobré nezapomenout i na další důležité prvky, jako jsou altány, slunečníky, lehátka a další doplňky. A podle čeho jednotlivé věci vybírat?

Materiál vhodný pro venkovní použití

Rozhodovat se můžete mezi několika materiály, které se uplatňují pro nábytek použitelný ve venkovních podmínkách. Příjemné sezení a dlouhou životnost nabízí ratan. O něco méně pohodlné sezení, kdy se bez polštářku asi neobejdete, nabízí kovový zahradní nábytek. Nejlevnější variantu představuje plastové vybavení, kdy však může být nevýhodou nižší životnost. U každého kusu nábytku bychom měli provést individuální výběr a zvolit kousek, který nám nejvíce vyhovuje.

Máte místo na uskladnění?

V pestré nabídce najdete zahradní stoly a stolky nejrůznějších tvarů a velikostí. Klasické hranaté, dezénové kulaté či set několika menších stolků. Pokud se však rozhodnete pro větší kusy nábytku, je dobré pamatovat i na to, že musíte mít místo, kam věci uklidíte po skončení sezóny. Zahradní nábytek se často umisťuje do garáže, přístřešku či dílny, kde bývá omezený prostor. To může být důvodem, proč se rozhodnout pro praktický skládací nábytek.

Pestrá nabídka na internetu

Blíží se sezóna grilování a pořádání večerních akcí, takže je dobré zjistit, kde mají velký výběr zahradního nábytku. Ideálním tipem jsou internetové obchody, kdy si přesně vyberete to, co vám vyhovuje. Nabídka bývá širší v porovnání s kamennými obchody, a navíc můžete mezi sebou jednotlivé kusy snadno porovnat nejenom podle rozměrů a vzhledu, ale také například podle ceny. Snadno tak zvolíte odpovídající zařízení pro pořádání akcí na zahradě a užijete si příjemné chvíle na čerstvém vzduchu.

Napsat komentář