Ochutnejte lahodná španělská vína. Budete mile překvapeni

Jestliže patříte k milovníkům vína, kteří si tento výborný nápoj dopřávají na oslavách, při hezkých večerech nebo občas jen tak, na navození pohody, určitě ochutnejte výborná a kvalitně vyrobená španělská vína. Dováží je k nám společnost BMC Brno, a protože ze Španělska potraviny vozí už desítky let, velmi dobře ví, u kterých vinařů nakupovat, abyste byli zaručeně spokojeni.

Široká nabídka španělských vín

Na webových stránkách https://www.bmcbrno.cz/spanelska-vina si můžete vybrat z mnoha vín z různých oblastí Španělska. Zvláště červená vína svou chutí, barvou i vůní vynikají. K populárním patří vína z oblastí jako Rioja či Ribera del Duero. Ta jsou velmi vyhledávaná a patří také k nejoceňovanějším na světě. Odrůdy, které ve Španělsku nejvíce pěstují, jsou Tempranill, Garnacha, Merlot nebo Syrah. 

Různé klima ale umožňuje španělským vinařům pěstovat a vyrobit znamenitá bílá vína. Můžete dle doby zrání volit vína mladá s označením HOVEN nebo 1 – 2 roky stará vína s označením COSECHA, 6 – 12 měsíců zrání v barikových sudech vína CRIANZA, RESERVA zrají 12 a více měsíců v barikových sudech, GRAN RESERVA zrají v barikových sudech 24 měsíců a víc, a 12 – 36 měsíců v láhvích. V produkci španělských vinařů najdete i šumivá vína a sladká vína, sangrií.

Nechte se nalákat

Pokud nevíte, pro která španělská vína se rozhodnout, zvolte např. United Wineries z nejlepší oblasti Španělska D.O.Ca. Rioja, D.O.Cava, D.O.Ribera del Deuro. 

Mezinárodně uznávaná vína produkuje i vinařská skupina vlastnící několik menších „bodegas“ Hacienda Marqués de la Concordia. Ať už máte rádi bílá nebo červená vína, nákupem zde neprohloupíte.

Nezbývá, než abyste se sami podívali na webové stránky bmcbrno.cz a španělská vína, která nabízí. Určitě najdete víno, jež vám bude chutnat, vonět i zářit. 

Napsat komentář