Maďarsko – lázeňský ráj

szechenyi-chain-bridge-1758196_1280

Že Maďarsko představuje jenom maďarskou klobásu, Balaton, maďarský guláš, nesmyslné nápisy na dopravních cedulích a nesrozumitelnou řeč? Ale jděte! Určitě jste se ještě nezačali o Maďarsko zajímat z hlediska termálních lázní a pramenů, kterých v této kouzelné zemi naleznete více než tisíc. Troufla jsem si nazvat Maďarsko lázeňským rájem a myslím, že po přečtení tohoto článku semnou budete naprosto souhlasit…

Termální lázně Maďarsko
Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Maďarsko

Turisté, kteří již kouzlo maďarských lázní objevili, vyhledávají ubytování v Maďarsku pouze v těch nejvyhlášenějších lázeňských centrech. Nakonec stačí velký maďarský hotel, protože to není jak v Česku či na Slovensku, tady bývají termální lázně součástí hotelu (a zadarmo).  Termální prameny maďarských lázní mají blahodárné účinky na zdraví každého z nás. Nejen, že pomáhají s rekonvalescencí po operacích, mohou také pomáhat při nejrůznějších respiračních onemocněních, při bolestech svalů či kloubů. Léčit si sem své zdravotní problémy i duši jezdí turisté z celého světa! Jednotlivé termální prameny jsou označeny cedulkou, která říká, jaké minerály jsou ve vodě rozpuštěny, jaká je její teplota, i čas, po kterých je koupání doporučeno.

Pokud si potřebujete odpočinout od každodenního stresu nebo vyléčit své zdravotní komplikace, budou maďarské lázně to pravé pro vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *