Maďarsko – lázeňský ráj

szechenyi-chain-bridge-1758196_1280

Že Maďarsko představuje jenom maďarskou klobásu, Balaton, maďarský guláš, nesmyslné nápisy na dopravních cedulích a nesrozumitelnou řeč? Ale jděte! Určitě jste se ještě nezačali o Maďarsko zajímat z hlediska termálních lázní a pramenů, kterých v této kouzelné zemi naleznete více než tisíc. Troufla jsem si nazvat Maďarsko lázeňským rájem a myslím, že po přečtení tohoto článku semnou budete naprosto souhlasit…

Termální lázně Maďarsko
Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Maďarsko

Turisté, kteří již kouzlo maďarských lázní objevili, vyhledávají ubytování v Maďarsku pouze v těch nejvyhlášenějších lázeňských centrech. Nakonec stačí velký maďarský hotel, protože to není jak v Česku či na Slovensku, tady bývají termální lázně součástí hotelu (a zadarmo).  Termální prameny maďarských lázní mají blahodárné účinky na zdraví každého z nás. Nejen, že pomáhají s rekonvalescencí po operacích, mohou také pomáhat při nejrůznějších respiračních onemocněních, při bolestech svalů či kloubů. Léčit si sem své zdravotní problémy i duši jezdí turisté z celého světa! Jednotlivé termální prameny jsou označeny cedulkou, která říká, jaké minerály jsou ve vodě rozpuštěny, jaká je její teplota, i čas, po kterých je koupání doporučeno.

Pokud si potřebujete odpočinout od každodenního stresu nebo vyléčit své zdravotní komplikace, budou maďarské lázně to pravé pro vás.

Napsat komentář