Jak vybrat dětské kolo?

Při volbě jízdního kola je vždy nutné si dát pozor na několik základních parametrů. Dvojnásob důležité je to v okamžiku, kdy kupujete dětské jízdní kolo. Na co je tedy vhodné se zaměřit?

Velikost kola a jeho hmotnost

Dětská kola je zapotřebí uzpůsobit věku budoucích majitelů. Prvním kritériem by měla být jeho velikost. Ideální je, pokud si váš potomek může kolo nejprve osobně vyzkoušet. Nemáte-li tuto možnost, pak si všímejte zejména výšky sedla. Takřka všechna dětská kola mají nastavitelný sedák, pro školáky bývá vhodná výška od země kolem 60 centimetrů.

Stejně podstatná je pak hmotnost bicyklu. Dětská kola pro školáky by neměla vážit více než cca 8 kilogramů.

Materiál rámu

Aby bylo kolo pro děti maximálně bezpečné, je dobré volit modely, jež mají lehkou, avšak zároveň pevnou konstrukci. V současnosti se k výrobě používají hlavně lehké hliníkové rámy, které nejsou nijak přehnaně drahé. Příkladem jsou třeba dětská kola Bungi Bungi.

Dále si všímejte, z čeho jsou vyrobená samotná kola bicyklu. Opět lze vyzdvihnout hliníkové slitiny, které mají dostatečnou výdrž a nedeformují se.

Pozornost věnujte i pedálům

V neposlední řadě věnujte pozornost pedálům. Záleží zde nejen na velikosti chodidel vašeho potomka, ale také na systému upínání tak, aby jízda byla bezpečná a nemohlo dojít k nenadálému vytržení nohou z pedálů, což by mohlo způsobit pád z kola a zranění. Totéž ostatně platí i při výběru kol pro dospělé. Zde lze jako příklad kvalitních produktů uvést kola Rock Machine, jež jsou k dostání ve specializovaných obchodech a eshopech, kupříkladu na webu bicykly.cz.

Je-li to možné, nechte si při volbě dětského kola (případně modelu pro dospělého cyklistu) poradit od odborníků. Leckde vám pomohou i online, tudíž nemusíte nutně navštívit kamennou pobočku. Pořízení kola přes eshop pak bude snazší a neučiníte zbytečný nákup, jehož byste brzy poté litovali. S novým kolem se budete už za pár dní moci vydat třeba na cyklotrasu na Černé jezero na Šumavě.

Napsat komentář