Jak se obléci na pracovní schůzku?

on

Jedním ze základů úspěšně schůzku je správně zvolené oblečení. Jak se tedy obléknout? Volit byste měli především podle druhu meetingu – zda se jedná o velmi formální akci nebo více v partnerském duchu. Zbyla nám tedy celkem široká paleta různých typů oblečení.

1.   Různé možnosti

Nikdy se rozhodně nic nezkazí například stylovým kostýmem. To je taková univerzální volba na nejrůznější schůzky. Pokud se ale vše bude odehrávat ve více přátelském duchu, je možné vzít si i dámské rifle. Ale nezapomeňte na vhodnou kombinaci. Velmi se osvědčilo například sáčko s lodičkami a vhodnou bižuterií.

2.   Podle nadřízených

Pokud vás čeká schůzka s vysoce postavenými lidmi ve firemní hierarchii (například ředitelé nebo manažeři), oblečte se podle nich. To ve většině případů znamená formální oblečení jako oblek apod. Pamatujte si, že vždycky je lepší být oblečen o třídu lépe než naopak.

3.   Business casual

Tento o něco volnější dresscode je napříč business prostředí velmi oblíbený. Má ale svá pravidla. Ženy mohou v rámci něho nosit dlouhé kalhoty (např. džíny), sukni nebo šaty (dlouhé alespoň po kolena). Jako top se nosí halenka, košile doplněná o sako nebo svetřík.

4.   Barvy

Pokud se nejedná o formální schůzku, není třeba nosit pouze černé nebo tmavě modré oblečení. V rámci business casual jsou vítání různé barvy včetně khaki (zajímavá barva tmavě zeleného odstínu). Ta vás od ostatních dozajisté odliší.

5.   Oblečení musí správně sedět

Důležité je, aby oblečení správně sedělo. Je jedno zda se jedná o business casual nebo formální oblek. Moc úzké nebo příliš volné oblečení vypadá nevhodně.

Najděte si více o kvalitních džínech na https://www.jeans-rifle.cz/.

Napsat komentář