Balík z Polska do Čr nesmí obsahovat léky zakoupené mimo EU

on

S našimi polskými sousedy je samozřejmě běžné posílat balík z Polska do Čr.

Díky poměrně blízké vzdálenosti je tento mezinárodní import a export možné vyřídit během 48 hodin, v některých případech i rychleji. Dnes si popíšeme některá omezení pro dovoz do České republiky a další zajímavosti.

Co zajímavého si dnes řekneme?

  •         jak rychle se balík dostane do Čech?
  •         kolik nás to bude stát?
  •         jaké požadavky Vás čekají na českých hranicích?
  •         co zajímavého najdeme v České republice?

Největší užitek z tohoto článku budou mít čeští občané žijící v Polsku, podnikatelé a společnosti zabývající se exportem zboží do České republiky.

Balík z Polska do Čr může dorazit během 48 hodin.

Tento časový odhad je velmi reálný. Samozřejmě vždy záleží na přepravní společnosti a tarifu přepravy. Ty bývají standardně nastaveny jako normální doručení a expresní. Pokud se bavíme o běžném odeslání, dostaneme se na zmíněných 48 hodin. Doručení může samozřejmě trvat i déle. To by se stalo v případě, že zásilku nevyzvedne přímo společnost koncového přepravce, ale bylo by v řetězci více zúčastněných firem. Občas se totiž přepravní společnosti spojují, aby bylo doručení efektivní a co nejrychlejší. Každá společnost má totiž specializaci na jiné území a ne vždy se odesílatel trefí přesně do teritoria daného dopravce.

Jakou cenu mohu očekávat při odesílání z Polska do Čech?

Pokud odesíláte pouze jednou a jste běžný občan, většinou si připlatíte více, protože firmy odesílající pravidelně jsou schopné dosáhnout na mnohem zajímavější ceny. Dopravní společnosti standardně umí dohodnout objemové slevy pro pravidelné zákazníky a všelijaké další výhody, pokud jste firma, rozhodně se zeptejte na kalkulaci pro stálé zákazníky.

V případě běžného jednorázového odeslání se můžeme dostat na ceny okolo 250 korun za doručený balík. Vždy cenu ovlivňuje rozměr, váha a celková hodnota doručovaného balíku. Cenová nabídka se také může lišit podle jednotlivých dopravců. Udělat si krátký průzkum trhu se určitě vyplatí.

S jakými zásilkami bude problém na celnici?

Celní úřady v Čechách mají své požadavky na zásilky, které nechávají cestovat po republice. V případě standardního zboží by neměl být žádný problém. Navíc pokud posíláme zboží z EU do jiné členské země, můžeme využít centralizovaného schvalování jednotlivých států. To v praxi znamená, že pokud bychom chtěli například dovézt léky z Polska do Čech a jednalo by se o léčivo volně prodejné, schválené a registrované v Polsku a prodejce by měl povolení na vydávání léků, můžeme takový Polský lék odeslat k nám. Pokud by lék nesplňoval tyto požadavky a byl by původem z jiné země než členského státu EU, celní správa má takovýto lék povinnost zastavit na hranicích.

Příležitostí je v České republice stále více.

Jednou z největších předností České republiky je vysoká kvalita žití za poměrně přijatelné ceny. Tato kombinace přináší spoustu možností k podnikání díky svému vysokému standardu, ale mnohem výhodnějším cenám oproti ostatním okolním zemím. Nejedna zahraniční společnost se rozhodla pro umístění pobočky nebo výroby do Čech, protože místní infrastruktura je na dobré úrovni, pracovní síla je zde kvalitní a zároveň nestojí tolik jako v ostatních zemích. Díky tomu je možné vytvářet kvalitní produkty za velmi rozumné náklady. To je ideální kombinace pro nejednu zahraniční i lokální firmu.

Díky svému umístění a výhodné lokalitě uprostřed Evropy se také stává strategickým místem pro mezinárodní obchod. Import produktů do České republiky může být přínosným obchodním plánem, kontaktujte dopravní společnosti s kalkulací ještě dnes. 

 

Napsat komentář