K létu a táboráku neodmyslitelně patří kytara

Málokdo z nás si dokáže představit život bez hudby. Těší nás její poslech a ještě větší požitek nám přináší, když se do zpěvu nebo dokonce do hraní na nějaký hudební nástroj pustíme sami. A nemusíme být žádnými mistry. Důležité je hlavně to, že se dobře bavíme.

Písnička pozvedne náladu a stmelí kolektiv

S písničkou jde všechno líp. Při zpěvu se uvolníme a cítíme, jak nás opouštějí starosti a stres. Děti milují, když jim zazpíváme veselou písničku nebo třeba ukolébavku před spaním. A pokud se do zpívání pustíme s celou rodinou nebo s přáteli, je hned o zábavu postaráno.

Romantika s kytarou

Každý, kdo někdy jezdil na tábory, na trampskou osadu, na chalupu či alespoň na školu v přírodě, má kytaru neodmyslitelně spjatou s oblíbenými písničkami. Kytaristé jsou na všech letních akcích a zejména u táborových ohňů vysoce žádaní. A přestože se najde mnoho opravdových mistrů, ocenění se dočkávají i ti, kteří umí alespoň několik základních akordů a dokáží zahrát oblíbené písničky. U táboráku ani začínající kytaristy nečeká odrazující kritika, ale naopak uznání, které je k hraní dále motivuje.

Jak začít s hrou na kytaru

Základem je samozřejmě opatřit si nástroj. A pak se obrnit vytrvalostí a naučit se akordy a texty. Zpočátku nás budou pořádně bolet prsty. Ale jakmile zvládneme zahrát základní rytmy a dokážeme dostatečně rychle střídat prsty na hmatníku, dostaneme se do fáze, kdy můžeme přátele doprovázet při zpěvu. Stačí sebrat odvahu.

Akordy jsou pro kytaristu základ

Je dobré opatřit si zpěvník s akordy. Pomůže nám, když nám selže paměť, a navíc nebude nutné učit se vše zpaměti. Písničky s akordy a texty na kytaru si zvládneme zapisovat sami, nicméně můžeme si koupit i tištěný zpěvník. A nejsnáze je najdeme na internetu. A právě poslední možnost nám poskytuje ohromnou zásobu materiálů.

Napsat komentář