Zumba není pro každého

Dnešním světem hýbe, a to doslova, ohromný fenomén cvičení Zumba. Zumba – to je pohyb, radost, zábava i hubnutí. Avšak pozor – ani tento druh cvičení není univerzální a vhodný pro každého.

zumba-368369_1280-1
Abychom jen nehaněli – každý pohyb, který přináší radost, setkání s přáteli a zlepšení fyzické kondice je dobrý. Tím Zumba jistě pro spousty lidí bez pochyby je. Ale i toto cvičení je přijatelné jen pro někoho. Pokud trpíte bolestí kolen, potažmo kloubů vůbec, máte problémy s motorikou a závratěmi nebo se vám špatně dýchá, měli byste si raději najít jiný sport, který vaše zdravotní omezení nebude více zhoršovat.
Možná se i právě vám stalo, že chodíte na Zumbu pravidelně již několik měsíců, ale nevidíte žádný úbytek tuku či zmenšení konfekční velikosti. Může to být způsobeno tím, že je vaše tepová frkvence pro spalování kalorií menší, než je prováděná zátěž při cvičení Zumby. Tím pádem si sice zlepšíte fyzičku, ale ale svou postavu nezformujete.

Obecně totiž platí, že se zvyšující se tepovou frekvencí přestává brát tělo energii z tuků a začíná brát ze sacharidové zásoby, čímž se stane to, že tukové pneumatiky vám zůstanou. Proto je vhodnější pro spalování tuků pomalejší druh cvičení, než rychlá aerobní Zumba, ketrá sice skvěle zvýší vaši trénovanost, ale pro tvarování postavy není příliš vhodná.

Při hubnutí a tvarování postavy je pohyb nezbytný. Ale druhů sportu je nepřeberné množstí. Jistě si vyberete ten vhodný pro vás, nepodléhejte pouze módním vlivům.

Cvičení Zumba je jedna velká párty!

Zumba je jedna velká párty! Kombinuje fitness prvky s latinsko-americkým tancem, aerobními pohyby a především s úžasnou a dynamickou latinsko-americkou hudbou. Vychází z tanců jako je například Merengue, Salsa, Cumbia, Reaggaeton, Flamenko, Samba, Belly dance a další.

Zumba je jednoduchá, rytmická, dynamická, energická a prostě zábavná! Na hodiny zumby se nemusíte dlouho připravovat a učit se složité kroky, vše se naučíte na hodinách a ani se nic nestane, když občas budete chybět. Zumba vás nenutí pamatovat si nazpaměť, zumba vás prostě jen baví…

Ze zumby nebudete odcházet ani z jako hodiny společenských tanců, ani jako z fitness centra. Naopak. Budete mít pocit, že jste právě byli na divoké párty, která nesmí nikdy skončit…Latinsko-americké rytmy vás roztančí a dodají vám sílu a skvělou náladu 🙂

V zumbě se střídají prvky rychlé i pomalé, budete nejen tančit a bavit se, ale také spalovat tuky, posilovat a tvarovat vaše tělo. Za hodinu zumby můžete spálit 500 až 1000 kcal. Zumba není věkově omezená a tak může přijít každý, nestyďte se a přijďte se pobavit! Neexistuje žádné omezení v podobě váhy, věku, fyzické kondici nebo zkušenostem s tancem…zumba je prostě pro každého!

Na hodinu zumby si vezměte jen skvělou náladu, pohodlné oblečení, pití a ručník. Více nepotřebujete 🙂

Náš tip: Nezaujala vás veselá zumba? Nevadí. Pokud dáváte přednost poklidnému pohybu, pořiďte si jízdní kolo a vydejte se na výlet do přírody. Pohyb, čerstvý vzduch a relaxace je to, co každý z nás potřebuje.

Napsat komentář