Cvičení s overballem je zábava

Všichni jistě známe velký fitness míč a cvičení s ním. Tento fitball má také svého menšího brášku, avšak se stejnými léčebnými, relaxačními a zpevňujícími účinky. Nazývá se overball a cviky s ním hravě zvládnete i doma.

active-19413_1280

S overballem můžeme provádět řadu účinných nenáročných cviků. Tento mini fitball je vyroben z měkké PVC a  používá se ne zcela nahuštěný. Jeho povrch je neklouzavý a proto bezpečný.

Pro posílení a zpevnění prsního svalstva se rovně postavíme, nohy máme mírně rozkročeny. Overball stlačujeme dlaněmi proti sobě ve výši prsou. Provádíme 10 krátkých stlačení v 5ti sériích a 10 dlouhých stlačení, také v 5ti sériích.

Pro zpevnění stehen se posadíme, záda máme vzpřímená a tiskneme míček mezi koleny. Tento cvik je možné provádět také v leže. Z lehu snadno přejdeme k posilování břišního svalstva. Overball stále držíme mezi koleny, ruce sepneme za hlavou nebo zkřížíme na prsou a pomalu zvedáme trup.

Všechny cviky provádíme pomalu, vědomě, bez trhavých pohybů. Dbáme na správné dýchání.

Míček můžeme také použít jako bederní opěrku při dlouhém cestování nebo sezení. Lze ho také použít např. v kanceláři – pokud na něm sedíme (položíme ho na židli),
provádíme tzv. aktivní sezení, které nás nutí sedět rovně, nehrbit se a používat hluboké svalstvo zad i břicha.

Napsat komentář