Pytlované uhlí představuje poměrně levný způsob vytápění

on

Před několika dny skončily letní prázdniny a s nimi se rozloučilo i sluníčko a teplé počasí. Za několik málo týdnů vypukne topná sezóna, a proto je nejvyšší čas zapřemýšlet, jak v letošním roce vytápět nemovitost. V činžovních bytech si příliš vybírat nemůžete, ovšem v rodinných domech máte ruku volnější.

V současné době existuje hned několik možností vytápění. Spousta domácností upřednostňuje plyn a elektřinu, ovšem do popředí se v posledních letech prodírají tepelná čerpadla a tuhá paliva. Právě poslední zmíněná alternativa zahrnuje dřevo a uhlí, na které se zaměříme v tomto článku.

Černé uhlí není hudbou minulosti

Černé uhlí se používá od pradávna. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jeho největší sláva je dávno pryč, opak je pravdou. Pytlované uhlí se opět dostalo do módy. V porovnání s klasickým dřevem se vyznačuje mnohem vyšší výdrží a výhřevností. Co se týče ceny, je poměrně nízká, a tak vytápění nevyjde až tak draho. Ušetřit můžete za jednu topnou sezónu i tisíce korun.

Jakmile se řekne uhlí, zřejmě si vzpomenete na staré časy, kdy vám před domem zastavilo nákladní auto, vysypalo uhlí před dům, a potom jste ho museli ručně navážet do sklepa. Dnešní trh však nabízí pytlované uhlí, které ušetří spoustu práce a času.

Pytlované uhlí koupíte online

Velkou výhodou je, že dnes všechno koupíte přes internet. I pytlované uhlí. Společnost prodávající topivo zajistí jeho dovoz přímo na místo určení. Jednou ze společností, jež pytlované uhlí prodává, je OPTIMTOP. Přiveze vám objednané zboží přímo domů či do areálu firmy, ať už se nacházíte v jakékoliv části České republiky. Spokojení budete také s cenovou politikou. Sehnat můžete například pytlované černé uhlí pro automatické kotle od 5 570 korun za 800 kilogramů anebo startovací mix o váze 750 kilogramů od 4 830 korun.

Napsat komentář