Podlahové mycí stroje: Jak vybrat ten správný

Úklid podlahové plochy v domácnosti zvládnete bez problémů pouze s kvalitním mopem a čisticími prostředky. Zkoušela jste někdy stírat větší podlahovou plochu třeba v garáži anebo v prostornějším objektu? Pak dáte jistě za pravdu tvrzení, že by člověk při takovémto pravidelném úklidu asi přišel o ruce. Právě z toho důvodu se vyplatí na úklid firemních objektů nebo různých veřejných prostor zakoupit spolehlivý mycí stroj. Podle jakých kritérií jej vybírat a u které firmy tak činit? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Aspektů výběru je hned několik

V první řadě je vhodné zaměřit se na to, zdali se vám vyplatí stroje s chodící či sedící obsluhou. V prvním případě jde o provedení, jež se hodí spíše do užších frekventovaných míst. Volit lze samozřejmě rozměrově různé modely. To samé platí i u sedící obsluhy. Člověk má sice větší pohodlí při práci, nicméně stroj vyžaduje dostatek místa. Pozor si dejte při nákupu hlavně na kvalitu a počet čisticích kartáčů, případně na přítomnost zpětného chodu. Podívejte se i na kapacitu baterie. Přístroj by měl v chodu vydržet co možná nejdelší dobu. Optimální je samozřejmě přítomnost palubní nabíječky, aby bylo možná zařízení ihned dobít. Neméně důležitá je velikost nádrže na saponát a vodu. Stroj by se měl vyznačovat i jednoduchou obsluhou, již zvládne také laik.

Specialista na mycí stroje nabízí pestrý sortiment

Předním dodavatelem mycí strojů a techniky je společnost Unikont Group. Nabízí špičkové podlahové mycí – stroje od německé firmy Hako. Tento tradiční německý výrobce působí úspěšně na trhu s mycí technikou již od roku 1950. Vybrat si u Unikont Group můžete ze spousty různých modelů. Firma nabízí také kompletní portfolio náhradních dílů a v neposlední řadě i servis. Vybrat si mimo jiné lze i venkovní techniku třeba na údržbu komunikací a travnatých ploch.

Napsat komentář