Na co si musíte dát pozor při hledání chůvy?

Když se řekne chůva, možná se i vám jako první vybaví pohádková Mary Poppins, ideální paní na hlídání. Když se při výběru budete řídit několika pravidly, brzy najdete perfektní chůvu i vy. V reálném životě prostě nejde spoléhat na to, že se k vám snese na deštníku…

Hledání v inzerátech je jako loterie

Zejména v internetovém prostředí najdete tisícovky inzerátů. Budí to dojem, že sehnat hlídání dětí je záležitostí několika minut. Je to omyl, který pro vás může znamenat mnoho problémů. Hlídání nabízí kde kdo. Nejčastěji se jedná o studentky, které v něm vidí snadný přivýdělek. Nikdy nesmíte udělat to, že svěříte své ratolesti osobě, kterou si neprověříte. S chůvou si nejdříve domluvte pohovor, abyste ji poznala. Ptejte se na její zkušenosti, na motivaci, proč chce děti hlídat a nechte si od ní ukázat reference.

cas-prozeny.cz_agslunecnice_cz_01

Nebojte se kontaktovat rodinu, ve které působila. Vždy mějte na paměti, že si vybíráte osobu, která bude dohlížet na vaše děti. Musíte jí maximálně důvěřovat. Mezi úskalí této formy hlídání patří flexibilita. Jen málokterá studentka bude vstávat brzy ráno, aby vám odvedla děti do školky, bude se o ně ochotně starat, když budou nemocné apod. Na co více si dát pozor? Přečtěte si ještě tento článek.

S agenturou spolehlivěji

Nemáte čas hledat na vlastní pěst? Chcete spolehlivost a profesionalitu? Rozhodněte se pro agenturní hlídání dětí. Agentura již kvalitní chůvy našla a jejich služby nabízí dále. Navíc si můžete vybrat z několika variant hlídání, například krátkodobé, dlouhodobé, s výukou cizího jazyka, při nemoci, během noci apod.

cas-prozeny.cz_agslunecnice_cz_02

Cena za hlídání dětí od agentury není vysoká a vždy budete mít jistotu, že děti svěřujete prověřené osobě, která se o ně dokáže postarat. Hledání samotné vám v tomto případě zabere jen chvilku. Stačí kontaktovat agenturu a vybrat si typ spolupráce. Když si objednáte chůvu na dlouhodobé hlídání, agentura ji k vám pošle na 1 den zdarma. Je to proto, abyste se vzájemně poznali. Tuto službu nabízí jako jedna z mála Agentura Slunečnice. Více se dozvíte na www.agslunecnice.cz.

One Comment Add yours

  1. Romča napsal:

    Také občas využijeme chůvu, zatím máme rodinnou známou, ale také ji nemůžeme zatěžovat neustále. Na tuto agenturu jsem slyšela jen samou chválu, tak to proberu s rodinou a uvidíme.

Napsat komentář