Máte 10 minut? Pusťte si inspirativní rozhovor

Pokud chce člověk v životě něčeho dosáhnout, měl by se vzdělávat celý život. Avšak je důležité pochopit, že vzdělávání nemusí probíhat pouze ve škole. Po světě běhá spousta lidí, kteří by vás mohli něco naučit – stačí, když budete chtít. V době internetu je možností nespočet.

snimek-obrazovky-2016-11-22-v-21-14-52

Jste si možností online vzdělávání vědoma, ale nemáte čas na žádné zdlouhavé kurzy? Nechcete za ně platit? Nebo vám vadí, že je jich většina v angličtině? Nemusíte se přece účastnit přímo nějakého kurzu, abyste se něco naučila. Někdy stačí pozorně vnímat myšlenky a zkušenosti jiných.

Poslechněte si lidi, kteří vám mají co říct

Jeden projekt, který šíří myšlenky lidí z různých oborů, už existuje docela dlouho – jmenuje se TEDx Talks. Jenže pro nás má malý háček, řečníci totiž téměř vždy mluví anglicky. Z toho důvodu se přední česká vzdělávací organizace MotivP rozhodla, že něco podobného spustí u nás.

MotivP Talks se zaměřuje na zajímavé české a slovenské řečníky. MotivP jezdí po konferencích z různých oborů a natáčí přednášky. Ty pak umisťuje na svůj web, kde si je může kdokoliv zdarma pustit. Tím pádem máte rovněž šanci zažít konferenci, na niž byste se třeba ráda podívala, ale čas či peníze vám to neumožňují.

Máte jen chviličku?

Přednášky z konferencí většinou bývají dlouhé. Někdy na dvacet minut, jindy třeba na tři čtvrtě hodiny. Ale ani čas nemusí být vaší výmluvou. Přesně pro tyto případy totiž MotivP natáčí také tzv. Ká rozhovory, což jsou krátké rozhovory. Trvají zhruba do deseti minut a MotivP je jezdí natáčet nejen na konference, ale také na veletrhy, přednášky, nebo dokonce do firem. Vždy se snaží vypátrat někoho zajímavého a položit mu jen pár otázek. Za deset minut se tedy na webu MotivP dozvíte například to, jak udělat ze svého koníčka zaměstnání nebo jak najít motivaci být nejlepší.

Deset minut času si zajisté najdete, ne? Udělejte to pro svoje lepší já.

Napsat komentář