Kuchyni na míru si zasloužíte i vy

on

Budete si zařizovat nový byt, nebo se chystáte jen na rekonstrukci kuchyně? Pak už jste doma určitě uvažovali, zda si koupíte hotovou kuchyň, zvolíte sektorové řešení nebo si necháte sestavit vybavení místnosti na míru. Poslední variantu spousta lidí hned zavrhne, protože je příliš drahá. Tedy aspoň se to tak říká. Skutečnost je ovšem jiná.

Jestli se v nějaké místnosti vyplatí pořizovat nábytek na míru, je to právě kuchyně. Tady totiž nejde jen o líbivý design. Skutečně záleží na tom, jak jsou jednotlivé prvky uspořádané.

Kolik času strávíte v kuchyni?

Někteří lidé si dají oběd v práci, na večeři se staví do restaurace nebo si koupí nějakou hotovku, již stačí ohřát. Všichni ale víme, že to není zrovna nejzdravější řešení jídelníčku. Máte-li rodinu, takhle fungovat rozhodně nejde. Vařit se prostě musí. Nikdo neříká, že musíte v kuchyni trávit dlouhé hodiny každý den. Spousta jídel se dá připravit během krátkého času. A zkrátit dobu přípravy dokáže i dobře zařízená kuchyně. Nevěříte? Čtěte dál.

Vaše kuchyně je jedinečná a tak by se k ní mělo přistupovat

Jestliže si pořídíte hotovou kuchyňskou linku nebo sektorové řešení, je velmi nepravděpodobné, že by někdo přemýšlel nad tím, jak se bude hodit k vám domů. Jediné, kdo bude takové myšlenky řešit, jste vy. A pokud nejste zrovna zkušený bytový designér, nejspíš vás ani nenapadne, co by se dalo udělat lépe.

Naproti tomu když si necháte udělat kuchyni na míru, získáte řešení, které k vám opravdu padne. Zohlední přednosti i nedostatky místnosti, vaše potřeby i zvyky při vaření.

Vše má své správné místo

Chcete mít v kuchyni ostrůvek s varnou deskou, troubu, myčku, mikrovlnku, vestavěné skříně, poličky, dřez s velkým odkapávacím prostorem. Jenže jak to všechno uspořádat? Odborníci vám prozradí, že všechno má své místo. Jste sice limitováni prostorem, umístěním vývodů elektřiny a vody, nicméně vždycky se dá najít chytré řešení reflektující vaše potřeby. Slyšeli jste už někdy o zónovém plánování?

Zónové plánování dbá na to, abyste měli vše po ruce a moc se nenachodili. Měli byste si vytvořit zvlášť zóny pro zásoby, mytí, ukládání, přípravu a vaření/pečení. A například zóna se zásobami by měla být blízko prostoru na přípravu, vaření a pečení. Právě u těchto činností totiž potřebujete často chodit do spíže.

A nezapomenout na vzhled

Vzhled je nejspíš to první, co budete vůbec řešit. Nebojte se vybírat očima, vždyť primárně jde o to, abyste se ve své nové kuchyni cítili dobře. Těch, kteří mají jasnou představu, jak má jejich budoucí kuchyně vypadat, je málo. Proto si nejdříve prohlédněte kuchyně fotogalerie a nechte se inspirovat. Nebo se přímo ozvěte odborníkům, kteří vám poradí, co by se hodilo právě do vašeho domova. Zkuste to třeba u firmy JN Interiér, jejíž zástupci moc dobře vědí, že nová kuchyně má mít duši.

Napsat komentář