Korsika není jen Napoleonův ostrov

wave-1199509_1280

Středozemní moře je místem vzniku velkých civilizací. Na jižním pobřeží se rozkládala slavná říše egyptská, na severovýchodním ostrově Kréta Mínojská civilizace, na Apeninském poloostrově Římská říše a ve Francii Franská říše, která však podlehla tlaku Římanů. Díky této barvité historii zde můžete nalézt velké množství míst s jedinečnými kulturními památkami. Jedním z těchto míst je kouzelný ostrov Korsika, který je znám především jako rodiště Napoleona Bonaparte.

Korsika je ale také místem s velmi rozmanitou krajinou a nádherným pobřežím, které skýtá ideální podmínky pro letní dovolenou u moře. Máte- li rádi vodní sporty, turistiku či historické památky, pak je pro vás dovolená na Korsice ideální! Cestovní agentury nabízejí velké množství zájezdů na  Korsiku, je tedy jisté, že si vyberete.

beach-947043_1280

Dovolená na slunných plážích Korsiky

Letní dovolená na Korsice může mít celou řadu podob a to zejména díky rozsáhlým pohořím, které z tohoto ostrova vytvářejí horu v moři a tudíž i ideální místo pro turistické výlety obohacené historickými městy a četnými kulturními památkami, které můžete na svých cestách po Korsice spatřit. Vysoké hory však nejsou jedinou dominantou ostrova.

Velkým lákadlem jsou zejména rozsáhlé pláže lemující moderní letoviska skýtající komfort a služby na velmi vysoké úrovni. Láká- li vás dovolená na slunných plážích Korsiky, pak vyrazte například do letovisek Algajola, Ghisonaccia či Tiuccia, kde prožijete krásnou a spokojenou dovolenou ve Francii.

Zajímavosti Korsiky

Přestože je Korsika čtvrtým největším ostrovem Středozemního moře, většina zajímavých míst se nachází na poměrně malé ploše, což vám umožňuje navštívit celou řadu z nich během vaší, třeba i kratší, dovolené. Při své návštěvě Korsiky si rozhodně nemůžete nechat ujít zejména návštěvu hlavního a zároveň také největšího města ostrova Ajaccio s rodným domem Napoleona Bonaparte, město Bonifacio s historickými památkami i mořským akváriem, které potěší zejména rodiny s dětmi, menhiry rozseté téměř po celém ostrově či Janovské strážní věže.

Napsat komentář