Jak na krásné vlasy díky přírodní kosmetice

Proč čím dál více lidí studuje složení vlasové kosmetiky? Důvod je nasnadě. Běžně používané šampony, kondicionéry a další přípravky k péči o vlasy obsahují silikony a parabeny. Ty sice vlasům propůjčují krásný vzhled, ale z hlediska jejich výživy a péče nic dobrého nepřinášejí. Jak tedy na krásné a zdravé vlasy?

Vezměte to od kořínků

Přírodní vlasová kosmetika řeší skutečnou příčinu problému, ať už se jedná o suché vlasy, roztřepené konečky či jiné potíže. Důkladná výživa je vskutku nezbytná, pokud mají být vlasy zdravé, lesklé a plné života. Nedocenitelné jsou výtažky z kopřivy, která se postará o lesk a vitalitu, lopuch napomáhá stimulovat růst a tak by se dalo pokračovat…

A když už se vydáte přírodní cestou, snažte se zůstat u kosmetiky jedné značky. Jedině tak lze docílit komplexního účinku a „nerozzlobit“ pleť nejrůznějšími pokusy se zaručeně účinnými přípravky. Vyzkoušet můžete například přírodní vlasovou kosmetiku značky Hristina. Žádný z produktů neobsahuje sulfáty, silikony, parabeny, minerální oleje ani jiné chemické látky, které by zatěžovaly vlasy či vlasovou pokožku. V přírodních šamponech je přírodní pěnidlo, konkrétně mydlice lékařská, která je zároveň léčivou bylinou vyznačující se hojivými účinky. Nemusíte se tedy obávat, že nebude dostatečně pěnit. Přírodní vlasová kosmetika si vás získá také příjemnou vůní.

Nebojte se radikální změny

Chcete své vlasy důkladně ozdravit a zregenerovat? Opravdu zničené vlasy si žádají radikální řešení. Zní to možná krutě, ale někdy není jiná možnost, než vlasy ostříhat, nebo aspoň trochu zkrátit. Vlasy poté budou lépe přijímat péči v podobě kvalitní kosmetiky a také získají ztracený tvar a pružnost.

A co víc, třeba se v jiném účesu budete cítit mnohem lépe. Vždyť přece změna je život! Naopak se snažte vyvarovat barvení vlasů a dopřejte jim oddech. Nebo vyzkoušejte přírodní barvy na vlasy. Například henna sice z tmavých vlasů blonďaté neudělá, nicméně zvýrazní přirozenou barvu a vytvoří zajímavé odlesky.

Ochrana vlasů před nepříznivým počasím

V létě vlasy trpí vlivem nadměrného slunečního záření a ještě větší hrozbou je pro ně máčení v moři nebo chlorované vodě. O to důležitější je dopřát jim po každém mytí pořádnou ozdravnou kúru.

Ani v zimě na tom vlasy často nejsou o mnoho lépe. Mrazy způsobují jejich vysoušení, případně lámavost a silný vítr jim rovněž neprospívá. Nepostradatelný je v tomto případě přinejmenším vyživující kondicionér.

Máte zkušenosti s přírodní vlasovou kosmetikou, nebo se stále spoléháte na šampony se silikony a parabeny? Možná je nejvyšší čas to změnit a vdechnout vlasům nový život!

Napsat komentář