Dobré boty znamenají půl zdraví

Bolesti kloubů, zad, nohou, únava. Málokdo tuší, že příčinou těchto poměrně běžných problémů může být nevhodně zvolená obuv. Trápíte se přes den na vysokých podpatcích a doma si obouváte tzv. crocsy? Pak máte k těmto potížím výborně nakročeno. Ale nezoufejte, možná to ještě stihnete napravit.

Nohy patří k nejvíce namáhaným částem těla. Každý den vás od rána až do večera nosí, došlapují na různý povrch, musí vydržet tíhu, která na ně působí. Není divu, že se pak hlásí o pozornost v podobě bolesti některé části těla, otlaků, puchýřů a nepohodlí při chůzi.

Dopřejte svým nohám zdravotní obuv

Chcete-li nohám prospět, nekupujte boty nikde na tržnici a v pochybných obchodech. Připlaťte si raději za kvalitu a úplně nejlepší bude, pokud si pořídíte přímo zdravotní obuv. Od běžných bot se ty zdravotní v mnohém liší. Tlumí nárazy, čímž snižují zatížení svalů i kloubů, nesešlapou se, díky čemuž napomáhají správnému držení těla, zlepšují krevní oběh, přizpůsobí se každé noze a vzhledem k použitým materiálům mají dlouhou životnost. Sice vás budou stát o něco více než obuv z obchodu v nákupním centru, avšak nohy vám za ni poděkují.

ABEBA 5080, zdravotní obuv
Zdravotní obuv ABEBA 5080

Zdravotní obuv je určená i pro zdravé jedince

Častým omylem je názor, že zdravotnická obuv je určená pouze lidem, kteří již mají nějaký problém s držením těla, klenbou apod. Tak to ovšem není, spíše naopak. Kvalitní boty je vhodné kupovat sobě i svým dětem, u nichž napomůže ke správnému vývoji nohy. Nejsou totiž určeny pouze k nápravě nezdravých chodidel, ale i k prevenci potíží.

Samozřejmě není možné se vzdát všech svých bot a přejít na zdravotní, to po vás ani nikdo nechce. Pořiďte si ale aspoň jeden pár do práce, pokud se tam přezouváte. Zdravotní obuv dámská může být i pěkná. Vyberte si třeba model s kytičkami nebo elegantní variantu s pásky. Nebudete litovat, vaše nohy i záda vám poděkují. Taková investice do zdraví se určitě vyplatí.

Napsat komentář