Pořiďte dětem kuchyňku a vychovejte si budoucí šéfkuchaře

on

Nejspíš bude ještě pár let trvat, než vám děti uvaří oběd, ale mezitím jim můžete dopřát šanci kuchařské umění pořádně vypilovat. Dětská kuchyňka je moc pěknou hračkou, která vydrží od prvních krůčků až po školní léta.

Snímek obrazovky 2017-02-18 v 16.48.54

Kuchyňky pro děti jsou sice trochu vyšší investicí, ale potomci si s nimi vyhrají požehnaně – ať už o samotě, nebo s kamarádem či sourozencem. Rozhodně to není hračka pouze pro dívky, dnes se hodně hraje na genderovou neutralitu, takže proč by kluk nemohl vařit? Nejspíš víte, že muži jsou výborní kuchaři a málokterá žena dokáže jídlo dochutit tak parádně jako muž.

Snímek obrazovky 2017-02-18 v 16.49.32

Děti si rády hrají na dospělé

Děti velmi rády napodobují činnosti dospělých a kuchyňky jim k tomu dávají příležitost. Není na tom nic špatného, spíš naopak. Takhle se přirozeným způsobem naučí, že vařit doma někdo musí, a třeba si k této činnosti vybudují přátelský vztah.

Dětská kuchyňka vám navíc zajistí, že se děti nebudou plést pod nohama při skutečném vaření. Připravovat pokrmy můžete koneckonců spolu – každý ve své kuchyni.

Snímek obrazovky 2017-02-18 v 16.51.06

Moderní kuchyňky umí divy

Nejspíš budete zírat, co všechno dětská kuchyňka dokáže. Některé mají integrovaný výrobník sody, jiné umí vytvářet led. Často se setkáte s tekoucí vodou a zvukovými efekty, tabulí na zápis nákupu a hodinami. Většinou bývají součástí i příbory a nádobí, někdy také základní potraviny.

Krásné kuchyňky s takovou výbavou vyrábí americká firma Step2, která se zaměřuje na různé hračky pro děti (pískoviště, odrážedla, domečky atd.). Na českém trhu ji zastupuje StepTwo, takže jejich výrobky bez potíží seženete i u nás. Kromě kuchyněk mají v nabídce celé obchody nebo dětský venkovní gril, nechybí ani samostatné sady potravin pro kuchtíky a nádobí. Některé modely jsou vhodné už pro děti od dvou let. Největší zájem je o variantu Dream, která vydává zvuky vaření, vypadá opravdu realisticky a je dodávána s 37 kusy příslušenství. Funguje na baterie.

Napsat komentář