Plesové šaty mají ukázat vaše přednosti

plesove-saty-maji-ukazat-vase-prednosti

Plesová sezona se kvapem blíží a s ní vyvstává otázka, co si vzít na sebe. Vybrat si správné večerní šaty není tak jednoduché, proto se v dnešním článku budeme soustředit právě na společenskou módu a aktuální trendy.

Ples patří mezi mimořádné společenské události, na které je potřeba se řádně připravit. Kostýmek nebo halenka se sukní, které nosíte běžně do práce, se opravdu nehodí. Každá správná žena by měla mít doma alespoň jedny večerní šaty. Jestliže se do společnosti dostanete jen párkrát do roka nebo ještě méně, pořiďte si model, který nepodléhá příliš módním trendům. Nejlépe zabodujete s nadčasovou elegancí kombinovanou dobře padnoucím střihem a lichotivou barvou.

S dostatečným předstihem

Na výběr večerních šatů si vyhraďte dostatek času. S šaty byste se měla sžít a umět je nosit. Model si vybírejte s ohledem na svou postavu. Mějte na paměti, že šaty zdůrazní vaše přednosti a zakryjí nedostatky, ale je možný i pravý opak. Pokud máte větší bříško, vyhněte se flitrům a výšivkám, a také příliš upnutému střihu. Je lepší poutat pozornost na části těla, se kterými jste spokojená.

Buďte sexy, ale s mírou

Často volí ženy nehodně zvolený střih dekoltu. Příliš hluboké výstřihy v případě, že máte velká ňadra, rozhodně nepůsobí dobře, ale spíše vulgárně. I v zahalených šatech můžete vypadat svůdně, není nutné vždy za každou cenu odhalovat příliš ze svého těla. Na trhu jsou dostupné šaty s odhalenými rameny a pažemi, ale i s rukávy.

Zapomeňte na obruče

Modely s korzetem a obrovskou sukní s obručí málokomu sedne. Navíc se již dávno nejedná o trendy ve společenské módě. Sukně s obručí jsou dost neskladné, špatně se v nich sedí a navíc i přidávají kila navíc. Splývavé róby s rozevlátou sukní jsou mnohem vhodnější.

Při výběru večerních šatů je také nutné odpovědět si na otázku, co si obléci pod šaty. Výběr vhodného spodního prádla hraje dost významnou roli. Pod přiléhavé šaty volte bezešvé a dobře padnoucí prádlo.

V současnosti jsou moderní jednobarevné plesové šaty, vzory poněkud ustoupily. Letos budou velmi moderní jemné odstíny pleti. Jako něžná víla budete vypadat s lehkým růžovým nádechem nebo zlatavým bronzem. Rudé šaty vám dozajista zajistí plnou pozornost. Vyniknete i v tisícovém davu. Pokud jste spíše nesmělá, můžete volit bílou róbu, která rozhodně není určená jen na nevěsty. Hodí se stejně dobře i do společnosti. Zvolte jednoduché doplňky, které bílou róbu krásně rozzáří. Zapomenout nesmíme ani na černou. S černými šaty nešlápnete vedle v žádné sezoně. Představují dokonalou klasiku, a pokud nevíte co na sebe, zvolte elegantní dlouhou róbu z černého hedvábí, saténu či šifonu. Efekt bude dokonalý.

One Comment Add yours

Napsat komentář