Chemie miminku nesvědčí

on

pregnant-1245703_1280

Jakmile otěhotníte, je pro vás zcela samozřejmé a přirozené, že přestanete pít alkohol, kouřit a omezíte počet šálků své oblíbené kávy. Ale pozor, nástrah na vás ale čeká mnohem víc.

Zatím jste si mohla dělat, co chcete, ale ve chvíli, kdy se na těhotenském testu ukázaly dvě čárky, zbystřila jste. Během gravidity platí, že vše, co jíte, pijete, dýcháte a cítíte vy, působí i na vaše nenarozené miminko. Na co si dát pozor?

Na nové melíry raději zapomeňte

Jednou z nejrozšířenějších kosmetických procedur, které si ženy nechtějí odpustit ani
v těhotenství, je barvení vlasů. Mnoho žen běží ke kadeřnici těsně před porodem, jednak proto, aby jim to na porodním sále slušelo, jednak z toho důvodu, že mnohé už tuší, že se ke kadeřnici nějakou dobu nepodívají.
Barvení vlasů je u nás skutečně velmi rozšířené, ale v tomto případě platí, že v těhotenství byste měla být dvojnásob opatrná, a to nejen proto, že vzhledem k hormonálním výkyvům mohou vaše vlasy zareagovat jinak, než byste čekala. Takže pokud se rozhodnete barvu vlasů změnit, vyvarujte se domácích experimentů a raději si vyberte zavedený salon. Zkušený kadeřník dá pozor na to, že jste těhotná, a zvolí šetrnější metody. Vodítkem vám může být mimo jiné cena – některé levné barvy bohužel obsahují toxické rakovinotvorné látky či barviva, která jsou nebezpečná pro vaši pokožku. A co je nebezpečné pro vás, může představovat riziko i pro vaše dítě.

Pleťový krém zlobí

Podobné jako s barvením vlasů je to s péčí o pokožku. Krém, který používáte a s nímž jste léta spokojená, vám může najednou způsobovat rudé skvrny na obličeji. O akné, které se možná bude rozšiřovat z obličeje i do dekoltu a na záda, raději ani nepíšeme. Každopádně se vyplatí zkoušet opatrně a nechat si poradit, například v lékárně či u dermatologů. Rozhodně nevěřte tomu, že krém, na kterém je napsáno přírodní produkt, je skutečně přírodním produktem, který vaší pleti dokonale sedne.

Horká lázeň neprospívá

Spousta žen si nedokáže odepřít pobyt v teplé vaně ani v jiném stavu, a to i přestože to lékaři tento způsob relaxace moc nedoporučují. Pokuste se alespoň nemít příliš horkou vodu a dávejte si pozor i na to, jakou pěnu či sprchový gel použijete. Některé přípravky obsahují saponát, jenž u citlivých žen vede k infekci močových cest.

Barevné nehty nejsou vítězstvím

A pozor také na laky na nehty, které v drtivé většině obsahují toluen a formaldehyd. To je rovněž varování pro pilné tatínky, kteří před příchodem nového člena rodiny doma s oblibou malují, tapetují a lakují vše, co jim přijde pod ruku.

I když, jak se říká: nic se nemá přehánět, takže si dejte pozor, aby hon za životem bez chemie nebyl zbytečným stresem.

Napsat komentář