Nový trend – pennyboardy

on

Malý ale stylový plastový skateboard, to je pennyboard. Nadchne vás svou rozmanitostí barev i designů. S klidem ho odnesete v ruce do školy nebo na brigádu a zamknete do skříňky. Až vám skončí povinnosti a nastane čas na relax a chill, skočíte na pennyboard, necháte si vlát vítr ve vlasech a užijete si pocit volnosti a radosti na plné čáře.

Ještě více srandy vás čeká, když k sobě budete mít parťáka nebo parťačku, kteří budou posouvat své dovednosti na pennyboardu s vámi.

Co je pennyboard

Pennyboard je pro skvělou volbou pro začátečníky skateboardingu. Ještě jste na skateboardu nikdy nestáli? Začněte na malém ale stabilním prkně. Deska pennyboardu má rozměry kolem 56 cm a je z plastu – tvrzeného polypropylenu, to z něj dělá téměř nerozbitný skate.

Na desce závisí to, kolik pennyboard uveze a díky textuře mřížky na vrchu se z desky nesklouznete. Proč název Penny? Protože výrobce Original PennyBoard Australia dostal před lety malé plastové skateboardy opět na trh a získal pro ně první nadšence.

Z čeho se pennyboard skládá

Základem je deska, to už víte. Další součástí jsou trucky, hliníkové podvozky, na něž se dávají ložiska a kolečka. Díky utažení trucků se váš pennyboard buď naklání nebo drží stále pevně. Na kvalitě ložisek zase závisí to, jak budete rychle jezdit a jestli vám náhodou nebudou kolečka drhnout. Polyuretanová kolečka na pennyboard by měla být standardem. Mají skvělou přilnavost a tlumí nerovnosti.

Vyberte pennyboard pro holku i pro kluka

Hlavním znakem pennyboardů je právě jejich rozmanitý design. Oblíbené jsou především u holek, ale ani kluci se za pennyboard nemusí stydět. Díky použití plastu najdete různobarevné, průhledné i promyšlené a designové vzory desek.

Nezaostávají ani barevná kolečka, ložiska a trucky. Oblíbená jsou svítící kolečka, která fungují na principu magnetické energie a při jízdě blikají. Vše si můžete barevně sladit a sami zkompletovat nebo zakoupit už hotový set.

Rozdíl mezi pennyboardem, skateboardem a longboardem

Díky své lehkosti, nápaditému designu a snadnému ovládání je pennyboard velice oblíbený u holek. Můžete ho zvolit, pokud jste začátečník i pokročilý jezdec a vážíte méně než 100 kg.

Na pennyboardu můžete jezdit rovně i zatáčet, ovšem na triky, které předvádí hvězdy skateboardingu ve skateparcích si musíte pořídit klasický skateboard. Naopak oproti longboardu není pennyboard tak rychlý a dovolí vám více manévrovat.

Kam s pennyboardem vyrazit?

Tento malý skateboard je díky své konstrukci skvělým pomocníkem ve městě, ale srandu si s ním užijete i ve skateparku. Ideální povrch je rovný asfalt, ale ani pár kamínků ho nerozhází.

Díky své hmotnosti se s ním dopravíte kamkoliv a kde nejde jezdit, vezmete pennyboard do ruky nebo ho schováte do batohu a pokračujete v cestě. Pokud bydlíte ve městě, rozhodně najdete místa, kde si jízdu na pennyboardu užít. Velký výběr pennyboardů různých barev najdete na stránkách jejich výrobce – rulyt.cz.

 

Napsat komentář