Léto na zahradě – potěšení pro malé i velké

on

Vůně čerstvě posečené trávy a dechberoucí pohled na záplavu barevných květů dává všem na srozuměnou, že čas léta právě vrcholí. K létu patří příjemné okamžiky trávené na zahradě uprostřed zeleně a na čerstvém vzduchu. Pobyt venku prospívá všem a napomáhá jak fyzické, tak i psychické relaxaci. Děti hry na zahradě vyloženě milují. Po delší době, kdy byly nucené kvůli chladu a nepříznivému počasí trávit dlouhé hodiny zavřené doma mezi čtyřmi stěnami, opět mohou volně pobíhat mezi záhonky, hrát si s míčem a ochutnávat lahodné ovoce přímo ze stromů. Co však přichystat, aby jim pobyt na zahradě nezevšedněl, bavil je a zároveň byl i prospěšný pro jejich vývoj?

Základem je vlastní dům

Kdo jako dítě nechtěl vlastnit svoje soukromé království, svoji vlastní chaloupku? V dnešní době nalezneme na trhu bohatou nabídku kvalitních dětských domečků, do kterých lze pořídit i jednoduché vybavení v podobě stolečku a lavice. Nejenže tak vytvoříme zázemí pro rozmanité dětské hry, ale zároveň si můžeme být jisti, že slabý letní deštík malé drobečky rozhodně nerozhodí a domů hned tak nezažene. Pěkný a nadčasový design umožňuje užití domečku i v interiéru. Chceme-li rozvíjet ratolesti i po stránce pohybové, můžeme vytvořit jakési vlastní domácí dětské hřiště. Není třeba mnoho, postačí pískoviště a houpačka, případně prolézačka či provazový nebo pevný žebřík. Děti budou nadšené.

Pergola či altán poskytnou relaxaci i úkryt před deštěm

I při těch nejnevinnějších hrách by měla být nablízku dospělá osoba. Samozřejmě záleží na věku a schopnostech dítěte. Ideální zázemí zajišťují různé typy pergol a zahradních altánů, kde můžeme lenošit, povídat si s přáteli, užívat odpolední kávy, luštit křížovky nebo se věnovat dalším bohulibým činnostem a přitom pěkně po očku sledovat dění kolem. Opět je z čeho vybírat. Výrobci nabízí hned několik druhů bytelných a stabilních altánů, které budou ozdobou naší zahrady po mnoho let. Většinu z nich lze snadno postavit svépomocí dle přiloženého návodu.

I nářaďový domek může být hezkým zahradním doplňkem

Zahrada není jen místem lenošivého nicnedělání. Český venkov miluje zahradničení. Důkazem jsou rozsáhlé zahradnické kolonie malebně upravených zahrádek, kde se kolemjdoucí může kochat pohledem na půvabné květiny, přírodní zákoutí jehličnatých stromečků či bohatou úrodu zeleniny. Každý zahradník však ví, že za touto krásou se skrývá mnoho dřiny spočívající v neúnavném pletí a zalévání a neméně lásky, bez níž by všechny ty činnosti neměly smysl. Ke své práci potřebuje speciální zahradnické náčiní, které bezpečně ukrývá v zahradních domcích na nářadí. I zde se setkáme s rozmanitou nabídkou kvalitních domků, jež jsou i pěkné a nijak neruší harmonický dojem na zahrádce.

Nyní již nic nestojí v cestě, abychom léto užívali plnými doušky a s ním i příjemné chvíle v kruhu nejbližších či s činností, kterou milujeme.

Napsat komentář