Jak vybírat cestovní kufry a zavazadla? Zaměřte se na několik kritérií.

on

Pokud vyrážíte na dovolenou, víkendový pobyt nebo na služební cestu, potřebujete vhodný cestovní kufr. Dobré sbalení osobních věcí potřebných na cestu vám zajistí komfortní cestování. Jak tedy vybrat kvalitní zavazadlo?

Cestovních kufrů a zavazadel je dnes celá řada. Mnoho výrobců se chce prezentovat v nejlepším světle. Podle čeho pak vybrat ten správný kufr? Klasické cestovní kufry seženete sice i levně, ale za opravdu kvalitní zavazadla si raději připlaťte. Méně než 2 500 korun naznačuje, že jste nekápli zrovna na nejvyšší kvalitu. Vysokou kvalitu najdete mezi textilními zavazadly ani skořepinovými kufry. Záleží na vašich preferencích. Jistě oceníte vychytávky, jako jsou vnitřní síťové přepážky, bezpečnostní popruhy a kapsy. Nastavitelná vysouvací rukojeť podle postavy je další předností mnoha kufrů.

Cestovní kufry podle využití

Už jste si odpověděli na otázku, k jakému účelu vám budou cestovní kufry sloužit? Na dlouhé cesty potřebujete velké cestovní kufry. Pokud budete bloudit letištní halou a nikdo vám nezastaví hned před hotelem, zvolte raději cestovní kufry na kolečkách. Do letadla doporučujeme skořepinové kufry. Stále větší zájem je o kufry na kolečkách disponující čtyřmi kolečky, je s nimi snadnější manipulace. Do letadla nebo na víkendové pobyty vám postačí kabinové kufry nebo příruční zavazadla. Letištní kabinový kufr nesmí přesáhnout výšku 55 cm, šířku 40 cm a hloubku 20 cm. Zajímavou možností jsou i kufry disponující volbou rozšíření objemu pod názvem expandér.

Kufry na cestování a materiál

Kufry na cestování volíme i podle materiálu. Skořepinové kufry z plastu tvoří většinou polykarbonát, ABS a polypropylen s rukojetí z hliníku. Ty oceníte zejména pro převoz křehkých věcí. Výhodou tvrdého zavazadla je i jeho těsnění, které ochrání jejich obsah před deštěm či vlhkem. Textilní kufry mají nízkou hmotnost. Povolením zipů zvětšíte úložný prostor. Toužíte po luxusním vzhledu? Kožené kufry mají krásný, elegantní design. Je třeba se o ně ale dobře starat a jsou náchylnější na poškození. Cestovní kufry se vám také musí líbit. Rozhodně je z čeho vybírat.

Napsat komentář