Zima je za dveřmi a s ní i odmetání sněhu a škrábání zamrzlých oken – vyhněte se tomu, víme jak

on

Stojí vám auto v boční ulici nebo jej parkujete pod mohutným stromem, na kterém sedá ptactvo? Nebo vám čtyřkolový miláček dlouhodobě stojí v garáži, kterého chodíte opečovávat? Ať je to jakkoli, vaše auto si zaslouží pořádnou péči, aby na něj nepůsobily vnější vlivy, které karoserii vozu ničí. Z toho důvodu se krycí autoplachta bude bezpochyby hodit. 

Výběr autoplachty

S vyšší poptávkou přišla také vyšší nabídka autoplachet. Tím pádem je výběr správného pomocníka poměrně složitý. Ovšem spolehliví a kvalitní prodejci autodoplňků na nás mysleli a připravili přehledné řazení autodoplňků k nimž patří i autoplachty podle modelu a roku výroby vašeho vozu. V takovém případě si můžete být jisti, že nekoupíte autoplachtu velkou, kdy vám budou vznikat mezery, nebo plachtu koupíte příliš malou. Aby vám tento pomocník poskytl správnou péči, bude potřeba vybrat tak, aby se neposouvala a obepla auto.

Vlastnosti autoplachet je třeba znát

Než si objednáte správnou velikost plachty, je potřeba si rozmyslet, jaké vlastnosti by měla být, co od ní očekáváte a kde ji budete používat. Budete ji na auto dávat venku, nebo uvnitř? Také se dívejte na její skladnost a velikost. Lze koupit plachtu jak na celý vůz, tak i na půlku auta a pouze na sklo. Bude auto chránit před mrazem a vodou? Před krupobitím nebo pouze před prachem? To vše je třeba vědět a dle těchto parametrů vybírat. 

K čemu ji používat?

Použití autoplachet je široké, proto je jistě skvělé vědět, k čemu ji využijete. Pokud chcete plachtu na auto jako ochranu před krupobitím, plachta by měla mít všitou silnou membránu. Pokud ji budete chtít použít v garáži proti prachu, postačí tenká nylonová. V třetím případě, kdy ji budete chtít využít proti nežádoucím vlivům venku, jako jsou kamínky, poškrábání karoserie od chodců, před mrazem, sněhem a dalšími, zvolte nepromokavou nylonovou plachtu

Napsat komentář