Školní batoh raději vybírejte s dítětem

Už v první třídě jsou děti ve věku, kdy si začínají vybírat, co by se jim víc líbilo, a chtějí věci, které vidí u svých kamarádů. Měli byste jim nechávat volnou ruku a učit je zodpovědnosti za svou volbu, ale pokud jde o batoh, raději s výběrem pomozte. Děti se totiž dívají zejména na design.

Školní aktovka (batoh) Emipo Fantasy 3 dílný set
Foto: Detskyeshop.cz, školní aktovka (batoh) Emipo Fantasy 3 dílný set

Prvňáčkovi pořiďte aktovku

Máte-li doma prvňáčka, zajímejte se přímo o školní aktovky a batohy pro prvňáčky. V tomto věku je třeba dbát zejména na podporu zad, polstrování, nastavitelné popruhy, speciální kapsu na pití a reflexní prvky. Tuto výbavu byste u batohů určených starším dětem nemuseli najít.

Foto: Detskyeshop.cz, školní batoh Emipo Traktor 3dílný set
Foto: Detskyeshop.cz, školní batoh Emipo Traktor 3dílný set

Motiv nechte klidně na dětech

Děti nejlépe ví, co je zrovna v módě, mají své animované hrdiny z filmů. Běží vám hlavou, že momentální dětská celebrita bude možná už za rok neaktuální, protože přijde do kin nový úspěšný film? Ano, nejspíš to tak bude, ale nechte dítě vybrat si, co chce. Když mu vnutíte batoh se zvířátky, spokojenost bude na vaší straně, avšak dítě bude jiné, odstrčené z kolektivu ostatních spolužáků, které rodiče neomezují.

Dejte pozor na velikost

Čím starší dítě je, tím méně toho do školy nosí. Prvňáčci mají obvykle vzorně všechny sešity v deskách, starší děti už si často ani nenosí učebnice domů. Proto je zbytečné kupovat velké a těžké batohy do školy. Batoh by také neměl na výšku ani do stran přesahovat záda dítěte.

Vyhněte se tržnicím

Klidně nakupte levnější školní potřeby, ale na batohu nikdy nešetřete. Batohy ze supermarketů a tržnic nemají anatomicky tvarovaná záda, což by mohlo při dlouhodobém užívání narušit vývoj dětské páteře. A to za těch pár ušetřených stovek opravdu nestojí.

Kvalitní školní batohy si můžete prohlédnout v e-shopu Detskyeshop.cz. Aktuálně jsou tam k dispozici nové kolekce pro rok 2017, k mnohým hezkým batohům je také doprava zdarma. Ukažte e-shop dětem, ať se podívají a vyberou si, co by se jim líbilo. Tady mohou vybírat bez omezení, veškeré batohy jsou pro děti vhodné.

Napsat komentář