Přišli jste díky koronaviru o práci? Nezoufejte!

Pandemie koronaviru pomalu decimuje celý svět. Zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky a i ta, kterých se dotkla jen okrajově, díky druhotné platební neschopnosti odběratelů, hlásí pokles tržeb. To má samozřejmě vliv i na zaměstnanost obyvatelstva.

Ta byla na počátku roku v České republice rekordně nízká, bohužel díky koronaviru se procenta nezaměstnaných blíží hodnotám, na kterých byla v době ekonomické krize v roce 2008. Pokud se ani vám nevyhnulo propouštění, či jste ukončili živnost a jste momentálně nezaměstnaní a přemýšlíte, že úplně změníte obor vašeho působení, máme pro vás tip.

Registrovaní uchazeči o zaměstnání na Úřadu práce jistě vědí, že existuje celá škála kvalifikačních a rekvalifikačních kurzů. Například na webové stránce https://www.seduca.cz/vzdelavani-pracovniku-v-socialnich-sluzbach najdete více informací o možnosti kvalifikačních kurzů pro pracovníky v sociálních službách. Těch je nyní velký nedostatek a tak takový kurz nabízí jistotu uplatnění na trhu práce.

Tyto kurzy mají výhodu, že jsou pořádány po celém území České republiky a tak nebudete muset v době pandemie cestovat někam daleko. Pokud například bydlíte v Moravskoslezském kraji, zapište se na kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Ostrava. Budete tak moci studovat v blízkosti vašeho bydliště a na kurzu vám dají doporučení na potencionální zaměstnavatele v okolí.

Kurz si buď můžete financovat sami, jste-li však registrovaným uchazečem o zaměstnání na ÚP, zkuste požádat úřad o finanční podporu. Díky tomu, že tyto kurzy mají certifikát MŠMT, neměl by být problém dotace na vaše vzdělání získat.

Práce v sociálních službách je sice náročná, ale společensky velmi prospěšná a jedná se o obor, který bude vždy potřeba. Tak co, zkusíte to?

Napsat komentář